E-mail umiera. Czas na nowe narzędzia komunikacji w firmach

0 0
E-mail umiera. Czas na nowe narzędzia komunikacji w firmach
W dobie nowoczesnych technologii w komunikacji wewnętrznej najważniejsza jest szybkość działania i otwartość. Intranet to podstawa. (Fot. Fotolia)

Pracownicy są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o firmie. Które narzędzia okazują się najskuteczniejsze, jeśli chodzi o komunikację z załogą?

Firmowe biuletyny, ogłoszenia czy maile powoli odchodzą w niepamięć. W dobie nowoczesnych technologii w komunikacji wewnętrznej najważniejsza jest szybkość działania i otwartość.

– Część komunikacji w Kompani Piwowarskiej odbywa się pocztą elektroniczną, jednak na tę formę narzeka spore grono pracowników. Dlatego też ten sposób wymiany informacji staramy się ograniczyć do minimum – mówi Wociech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Co w takim razie wybrać, jeśli e-maile stają się niewydolne? Należy wrócić do narad ustnych, telefonów?

Bez intranetu ani rusz

Jednym ze sposobów udrożnienia komunikacji jest intranet. Według Agnieszki Chomczyk, specjalisty ds. komunikacji w ING Życie, pozwala on na zebranie wszystkich najważniejszych informacji w jednym miejscu.

– Intranet pozwala szybko aktualizować treści. Dzięki temu pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkim, co sie dzieje w firmie. Ponadto nie ma potrzeby rozsyłania mailingów, które mogą umknąć ich uwadze – wyjaśnia Chomczyk.

Czytaj też: Nie rozmawiają, tylko machają zza szyby. Tak pracuje się w Miasteczku Orange

W intranecie pracownicy ING Życie znajdą wszelkie wnioski (większość w formie elektronicznej), różne procedury i regulaminy oraz wzorce obowiązujących dokumentów i prezentacji. – Dotyczy to także materiałów brandingowych, informacji kadrowych, informacji związanych z rozwojem w organizacji, wewnętrznych ogłoszeń o pracę czy też wiadomości o firmie, naszych produktach i oferowanych usługach. Oczywiście mamy też archiwum, w którym gromadzimy starsze pliki – tłumaczy Chomczyk.

Poza tym w ING Życie każdy dział czy grupa projektowa ma własną witrynę. Dzięki temu informacje mogą być udostępniane wszystkim pracownikom, a także wymieniane wyłącznie wewnątrz działu.

Tauronet – tak nazywa się intranet grupy Tauron, który został uznany przez Nielsen Norman Group za jeden z dziesięciu najlepszych na świecie. Dostęp do systemu ma ponad 15 tys. pracowników. Każdego dnia korzysta z niego przeszło 8 tys. zatrudnionych, którzy mogą poruszać się w ramach kilku obszarów tematycznych.

Każdy użytkownik Tauronetu ma również do dyspozycji swoją indywidualną strefę. Może w niej zarządzać własnymi dokumentami, informacjami i zadaniami, a także udostępniać je, wiązać i kategoryzować w ramach współpracy z innymi pracownikami lub oddziałami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Proponowanie umieszczania firmowych dokumentów na serwerach Google to nie jest najlepszy pomysł. I to nie tylko ze względu na to, ze serwery są poza Polska i podlegają obcemu prawu. Nie idzcie tą drogą

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.