E-mail umiera. Czas na nowe narzędzia komunikacji w firmach

Pracownicy są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o firmie. Które narzędzia okazują się najskuteczniejsze, jeśli chodzi o komunikację z załogą?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

E-mail umiera. Czas na nowe narzędzia komunikacji w firmach

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

10 cze 2015 6:58


Firmowe biuletyny, ogłoszenia czy maile powoli odchodzą w niepamięć. W dobie nowoczesnych technologii w komunikacji wewnętrznej najważniejsza jest szybkość działania i otwartość.

– Część komunikacji w Kompani Piwowarskiej odbywa się pocztą elektroniczną, jednak na tę formę narzeka spore grono pracowników. Dlatego też ten sposób wymiany informacji staramy się ograniczyć do minimum – mówi Wociech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Co w takim razie wybrać, jeśli e-maile stają się niewydolne? Należy wrócić do narad ustnych, telefonów?

Bez intranetu ani rusz

Jednym ze sposobów udrożnienia komunikacji jest intranet. Według Agnieszki Chomczyk, specjalisty ds. komunikacji w ING Życie, pozwala on na zebranie wszystkich najważniejszych informacji w jednym miejscu.

– Intranet pozwala szybko aktualizować treści. Dzięki temu pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkim, co sie dzieje w firmie. Ponadto nie ma potrzeby rozsyłania mailingów, które mogą umknąć ich uwadze – wyjaśnia Chomczyk.

Czytaj też: Nie rozmawiają, tylko machają zza szyby. Tak pracuje się w Miasteczku Orange

W intranecie pracownicy ING Życie znajdą wszelkie wnioski (większość w formie elektronicznej), różne procedury i regulaminy oraz wzorce obowiązujących dokumentów i prezentacji. – Dotyczy to także materiałów brandingowych, informacji kadrowych, informacji związanych z rozwojem w organizacji, wewnętrznych ogłoszeń o pracę czy też wiadomości o firmie, naszych produktach i oferowanych usługach. Oczywiście mamy też archiwum, w którym gromadzimy starsze pliki – tłumaczy Chomczyk.

Poza tym w ING Życie każdy dział czy grupa projektowa ma własną witrynę. Dzięki temu informacje mogą być udostępniane wszystkim pracownikom, a także wymieniane wyłącznie wewnątrz działu.

Tauronet – tak nazywa się intranet grupy Tauron, który został uznany przez Nielsen Norman Group za jeden z dziesięciu najlepszych na świecie. Dostęp do systemu ma ponad 15 tys. pracowników. Każdego dnia korzysta z niego przeszło 8 tys. zatrudnionych, którzy mogą poruszać się w ramach kilku obszarów tematycznych.

Każdy użytkownik Tauronetu ma również do dyspozycji swoją indywidualną strefę. Może w niej zarządzać własnymi dokumentami, informacjami i zadaniami, a także udostępniać je, wiązać i kategoryzować w ramach współpracy z innymi pracownikami lub oddziałami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zedded 2015-06-11 11:35:33

Proponowanie umieszczania firmowych dokumentów na serwerach Google to nie jest najlepszy pomysł. I to nie tylko ze względu na to, ze serwery są poza Polska i podlegają obcemu prawu. Nie idzcie tą drogą