Dzięki benefitom wśród pracowników wzrasta poczucie lojalności i przynależności do firmy

Trendy na rynkach międzynarodowych mają coraz większy wpływ na sposób zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce. Dziś standardem jest wynagradzanie pracowników benefitami, rozbudowanymi w zależności od wielkości firmy, szczebla kariery oraz branży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzięki benefitom wśród pracowników wzrasta poczucie lojalności i przynależności do firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

1 kwi 2015 14:08


Coraz więcej firm zaczyna zauważać, że oferowanie swoim pracownikom benefitów to koszt, który przynosi wiele korzyści. Zamiana podejścia owocuje coraz większymi inwestycjami w zakresie poszerzania tego typu ofert.

Według raportu „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2014 r.” przygotowanego przez Sedlak & Sedlak już 3 na 4 firmy przyznają swoim pracownikom benefity, które otrzymuje 9 na 10 pracowników. Wśród najpopularniejszych świadczeń można wymienić dostęp do opieki medycznej, ubezpieczenie na życie, możliwość wykorzystania telefonu służbowego do użytku prywatnego, dostęp do zajęć sportowych, możliwość skorzystania ze szkoleń i kursów zawodowych oraz użytkowanie w celach prywatnych komputera służbowego.

Bogata oferta świadczeń dodatkowych nie pozostaje bez wpływu na sposób postrzegania firmy przez pracowników. Dzięki temu wśród pracowników wrasta poczucie lojalności i przynależności do firmy, jak również świadome odczuwanie korzyści z pracy dla konkretnego pracodawcy.

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o popularność przyznawania benefitów, jest wielkość firmy. 53,2% pracowników mikroprzedsiębiorstw zadeklarowało, że w ich firmach pracownikom przyznaje się benefity. Tymczasem w wielkich organizacjach jest to już 89,7% ankietowanych.

Pracownicy wskazali na najbardziej pożądane przez nich benefity. Na pierwszym miejscu znalazły się zajęcia sportowe (33,2%), na drugim podstawowa opieka medyczna (27,6%), na trzecim zaś opieka lekarzy specjalistów (26%).

Przykładem firmy, która dokłada wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni komfort pracy swoim pracownikom jest firma Amica. Od 1 kwietnia, w porozumieniu z Medicover, do dyspozycji pracowników pracujących w fabryce we Wronkach, oddana zostaje przychodnia medyczna, oferująca profesjonalną opiekę wykwalikowanych lekarzy z zakresu medycy pracy, podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów, oferując również możliwość wykonania badań diagnostycznych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.