Dress code: Maja Sablewska radzi jak się ubierać do pracy

Oto 10 porad Mai Sablewskiej, doradczyni wizerunkowej, które pomogą pogodzić indywidualny styl z wymogami pracy w biurze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dress code: Maja Sablewska radzi jak się ubierać do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 sie 2016 10:06


Jak czuć się piękną w pracy, a jednocześnie zachować komfort i swobodę? Maja Sablewska we współpracy z Cinkciarz.pl przygotowała 10 porad, który pomogą uniknąć wizerunkowych wpadek w biurze.

1. Zwracaj uwagę na wizerunek

Oczywiste? Nie zawsze. Pracując przez dłuższy czas w jednym miejscu, możemy popaść w rutynę i przestać koncentrować się na tym w odpowiednim stopniu. Nasz wygląd jest wiadomością, którą wysyłamy drugiemu człowiekowi. Szczególnie funkcjonując w środowisku biznesowym powinnyśmy zawsze pamiętać, że odpowiedni wizerunek może nam tylko pomóc.

Czytaj też: Dress code w lecie: Biznesowy styl kobiety ulega zmianie

Dobry wygląd to taki, który dodaje nam pewności siebie. Dbając o image nie tylko okażesz szacunek osobom, z którymi się spotkasz podczas pracy, ale również dodasz sobie pewności siebie.

2. Unikaj nadmiaru i pstrokatości

Mniej znaczy więcej - to złota zasada w stroju zawodowym. Wiele z nas ma tendencję do tego, żeby ubierając się do pracy, zakładać za dużo. Dotyczy to zarówno zestawiania zbyt wielu barw, wybierania zbyt intensywnych, pstrokatych wzorów czy nadmiernej liczby dodatków. A wybór zbyt wielu mocnych kolorów dodaje nam lat. Bardzo ważne jest zachowywanie równowagi. Jeżeli lubimy mocne, wyraziste kolory - decydujemy się na jeden i do niego dobieramy inne, które go uzupełnią, ale nie będą przeszkadzać.

3. Zrezygnuj z przezroczystych rajstop

Rajstopy transparentne nie są dobrym wyborem. Z kolei te świecące, z dużą ilością lycry, zawsze poszerzają optycznie nogę. Szczególnie nieszczęśliwie wygląda to w odcieniu szaro-matowym, w połączeniu ze spódnicą do kolan. Jeśli na dodatek kobieta wybierająca to zestawienie ma masywne łydki, to w takich rajstopach jej nogi będą wyglądać po prostu grubo.

Czytaj też: 90 sekund decyduje czy dostaniemy pracę. Kluczowy jest wygląd

Znacznie lepszym pomysłem są rajstopy kryjące w odcieniu cielistym lub beżowo-złotym. W bardzo ciepłe dni dobrym pomysłem są “rajstopy w sprayu”, czyli bronzer, działający jak balsam.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.