Dress code: Maja Sablewska radzi jak się ubierać do pracy

0 0
Dress code: Maja Sablewska radzi jak się ubierać do pracy
Mniej znaczy więcej - to złota zasada w stroju zawodowym. (Fot. Mat. pras.)

Oto 10 porad Mai Sablewskiej, doradczyni wizerunkowej, które pomogą pogodzić indywidualny styl z wymogami pracy w biurze.

Jak czuć się piękną w pracy, a jednocześnie zachować komfort i swobodę? Maja Sablewska we współpracy z Cinkciarz.pl przygotowała 10 porad, który pomogą uniknąć wizerunkowych wpadek w biurze.

1. Zwracaj uwagę na wizerunek

Oczywiste? Nie zawsze. Pracując przez dłuższy czas w jednym miejscu, możemy popaść w rutynę i przestać koncentrować się na tym w odpowiednim stopniu. Nasz wygląd jest wiadomością, którą wysyłamy drugiemu człowiekowi. Szczególnie funkcjonując w środowisku biznesowym powinnyśmy zawsze pamiętać, że odpowiedni wizerunek może nam tylko pomóc.

Czytaj też: Dress code w lecie: Biznesowy styl kobiety ulega zmianie

Dobry wygląd to taki, który dodaje nam pewności siebie. Dbając o image nie tylko okażesz szacunek osobom, z którymi się spotkasz podczas pracy, ale również dodasz sobie pewności siebie.

2. Unikaj nadmiaru i pstrokatości

Mniej znaczy więcej - to złota zasada w stroju zawodowym. Wiele z nas ma tendencję do tego, żeby ubierając się do pracy, zakładać za dużo. Dotyczy to zarówno zestawiania zbyt wielu barw, wybierania zbyt intensywnych, pstrokatych wzorów czy nadmiernej liczby dodatków. A wybór zbyt wielu mocnych kolorów dodaje nam lat. Bardzo ważne jest zachowywanie równowagi. Jeżeli lubimy mocne, wyraziste kolory - decydujemy się na jeden i do niego dobieramy inne, które go uzupełnią, ale nie będą przeszkadzać.

3. Zrezygnuj z przezroczystych rajstop

Rajstopy transparentne nie są dobrym wyborem. Z kolei te świecące, z dużą ilością lycry, zawsze poszerzają optycznie nogę. Szczególnie nieszczęśliwie wygląda to w odcieniu szaro-matowym, w połączeniu ze spódnicą do kolan. Jeśli na dodatek kobieta wybierająca to zestawienie ma masywne łydki, to w takich rajstopach jej nogi będą wyglądać po prostu grubo.

Czytaj też: 90 sekund decyduje czy dostaniemy pracę. Kluczowy jest wygląd

Znacznie lepszym pomysłem są rajstopy kryjące w odcieniu cielistym lub beżowo-złotym. W bardzo ciepłe dni dobrym pomysłem są “rajstopy w sprayu”, czyli bronzer, działający jak balsam.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.