Dress code, lato: Biznesowy styl kobiety ulega zmianie

• W tym roku wiosenno-letni wizerunek biznesowy kobiet ulega zmianie.
• Panie odchodzą od ciemnych odcieni ubrań, które kojarzą się z typowym dress codem, stawiają natomiast na kolor.
• W tym sezonie najmodniejsze są barwy intensywne i żywe w szczególności: żółty, pomarańczowy i zielony.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dress code, lato: Biznesowy styl kobiety ulega zmianie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrm.tv/AT

4 lip 2016 11:50


- Nieodzownym trendem każdej wiosny są oczywiście kwiaty. Nowością w tym przypadku są kwiaty na sukniach koktajlowych i wieczorowych, na spodniach i koszulach. Jest to modny print, który można połączyć z białym żakietem i jeansami – mówi Jarosław Łęski, stylista, Salon Balladine.

Warto zwrócić uwagę na trend marynistyczny, który tego lata będzie panować zarówno w stylu casualowym, jak i tym wyjściowym. Charakterystyczny motyw pasków do tej pory łączony był wyłącznie ze stylem marynarskim. Obecnie możemy zauważyć paski na koszulach, bluzkach, spódnicach sukienkach czy na letnich lekkich narzutkach. Takie ubrania najlepiej łączyć z bielą, granatem oraz dodatkami w kolorze intensywnej czerwieni.

Czytaj też: Ubiór pracowników wpływa na wizerunek firmy

- Jak co roku podstawowym kolorem w sezonie wiosennym jest kolor biały i jego pochodne. Począwszy od klasyki poprzez sport casual skończywszy na modelach oversizowych i lookach warstwowych można spotkać ten kolor odzieży. – opowiada Jarosław Łęski.

Co roku latem powraca styl romantyczny, jego elementy można zaobserwować na bluzach, sukienkach, marynarkach, a nawet spodniach. Ten trend pasuje do każdej kobiety, także w pracy. - Charakteryzuje się tym, iż ma bardzo dużo falban, kokard, wstążek – dodaje Jarosław Łęski.

Każdą biznesową stylizacje należałoby uzupełnić o dodatki. Tego lata biżuteria powinna być ze szkła, mocna, kolorowa, a co najważniejsze bardzo widoczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.