Domowe biuro. Jak zaaranżować miejsce do pracy w małym mieszkaniu?

0 0
Domowe biuro. Jak zaaranżować miejsce do pracy w małym mieszkaniu?
Jednym z najważniejszych elementów aranżacji domowego biura jest odpowiedni podział przestrzeni, który oddziela strefę pracy od miejsca codziennego odpoczynku i relaksu. (Fot. Mat. pras.)

Urządzenie gabinetu czy miejsca do pracy nie wymaga dużego metrażu. Wystarczy odrobina pomysłowości oraz przemyślane zagospodarowanie przestrzeni, by uzyskać funkcjonalne biuro we własnym domu.

Rozwój nowych technologii sprawia, że z roku na rok zwiększa się liczba osób pracujących w domu. Aby praca „u siebie” była efektywna, należy stworzyć odpowiednie warunki, które wpłyną na koncentrację i skupienie.

Czytaj też: Miejsce pracy domowym azylem? Wpływ przestrzeni biurowej na efektywność w pracy

– Aranżacja biura w domu nie należy do najprostszych zadań, szczególnie w mieszkaniach o ograniczonym metrażu. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie dodatkowej przestrzeni jest niemożliwe. Wystarczy przestrzeń podzielić na strefy użytkowe, dobrać funkcjonalne meble oraz zastosować kolorystyczne sztuczki, które stylistycznie uporządkują wnętrze i system pracy – komentuje Anna Wróbel z firmy Komandor.

Na początek warto pomyśleć o praktycznym podziale przestrzeni.

Szklany podział stref

Jednym z najważniejszych elementów aranżacji domowego biura jest odpowiedni podział przestrzeni, który oddziela strefę pracy od miejsca codziennego odpoczynku i relaksu. Taki rozkład lepiej wpływa na koncentrację i wydajność pracy. W małym mieszkaniu często nie ma możliwości aranżacji gabinetu w oddzielnym pomieszczeniu, jednak odpowiednia stylizacja z zastosowaniem ścianek działowych pozwoli wyodrębnić funkcjonalny i praktyczny skrawek przestrzeni do pracy np. w sypialni, pokoju dziennym czy przedpokoju.

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

– W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szklane fronty, których delikatna i niewidoczna struktura nie pomniejszy wnętrza, a jednocześnie zachowany zostanie funkcjonalny rozkład mieszkania – komentuje Anna Wróbel. – Dodatkowo szklane ściany nie ograniczają dopływu światła, dlatego tego rodzaju materiał jest szczególnie zalecany wtedy, gdy wydzielana strefa nie posiada oddzielnego okna.

Biuro w szafie?

Zastosowanie ścianek działowych to jest jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu można uzyskać zaciszne miejsce na domowe biuro. Aby zaaranżować kąt do pracy, wystarczy nawet niewielka wnęka, w której umieścić można biurko oraz inne biurowe gadżety. Ich półotwarta przestrzeń dyskretnie oddzieli strefę pracy od reszty mieszkania, co może wpłynąć na lepszą koncentrację podczas wykonywania codziennych obowiązków.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.