Dla Koreańczyków kobieta nie może być pełnowartościowym pracownikiem

0 0
Dla Koreańczyków kobieta nie może być pełnowartościowym pracownikiem

Anna Sawińska, która od 12 lat mieszka i pracuje w Seulu, opowiada o życiu zawodowym kobiet w koreańskich korporacjach.

W rozmowie z portalem Bankier.pl Anna Sewińska podkreśla, że mężczyzna w Korei musi zadbać o sprawy finansowe rodziny, natomiast kobieta powinna zająć się domem i urodzić dziecko. Dlatego też przedstawicielki płci żeńskiej nie mają dużych ambicji zawodowych, a w pracy pozostają jedynie do momentu narodzin potomstwa.

- W mentalności Koreańczyków kobieta, która ma dziecko nie może być wartościowym pracownikiem, bo w jej myślach na pierwszym miejscu zawsze będzie dziecko, a nie dobro firmy. A w Korei promuje się takich pracowników, dla których firma to sens życia. Koreańczycy tłumaczą taki tok rozumowania w kategoriach szacunku dla życia płci „zgodnie z ich naturą" - wyjaśnia Sawińska na serwisie Bankier.pl.

Czy zatem kobieta cudzoziemka ma większe szansę na karierę w koreańskiej korporacji? Zdaniem Sawińskiej to najgorsza z możliwych kombinacji, zaraz po kobiecie-Koreance. Według niej samo przebicie się obcokrajowca przez fasadę zwykłej uprzejmości mieszkańców Korei i zdobycie ich zaufania jest trudne.  Do tego dochodzą stereotypy związane z postrzeganiem kobiet - tym bardziej nie jest łatwo.

A jednak Annie Sawińskiej udało osiągnąć sukces w koreańskiej korporacji. Jaka jest jej recepta na sukces? - Sukces zależy jednak w jakimś stopniu od charakteru danej osoby. Po sobie wiem, że zupełne ignorowanie szowinistycznych uwag, wykonywanie pracy lepiej niż mężczyźni, zachowywanie się wbrew stereotypowi kobiety w Korei potrafi zdziałać cuda nawet wśród Koreańczyków - komentuje na portalu Bankier.pl.

Anna Sawińska opowiedziała także o szczegółach pracy w koreańskiej korporacji. Więcej znajdziecie tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.