Design i wystrój, praca: Biuro na plaży czy w ogrodzie? Najważniejszy komfort i ergonomia

• Pracodawcy kuszą designem przestrzeni biurowych.
• Praca w scenerii jak z plaży, ogrodu czy placu zabaw jest dziś w cenie, ale na dłuższą metę i tak wygrywają komfort i ergonomia.
• Jak nie wylać dziecka z kąpielą projektując nowoczesne biuro?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Design i wystrój, praca: Biuro na plaży czy w ogrodzie? Najważniejszy komfort i ergonomia

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl (AT)

Property News

8 wrz 2016 13:35


Biuro polskiej siedziby BuroHappold Engineering w Spektrum Tower przy ul. Twardej w Warszawie musiało spełniać wymogi najwyższych standardów technicznych - w końcu to przestrzeń dla inżynierów.

- Inwestor dał nam zielone światło na dopasowanie projektu do naszych potrzeb, w tym zaplanowanie wszystkich instalacji technicznych oraz układu wewnętrznego – wspomina Ian Booth, partner, BuroHappold Engineering.

Czytaj też: Jak wyglądają najbardziej designerskie strefy chillout w biurach?

Priorytetem miały być nie tyle designerskie wnętrza, co zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. - Postawiliśmy na wysoką wydajność oświetlenia, akustyki i systemów HVAC. System wentylacji zapewnia świeże powietrze oraz komfort termiczny przez cały rok, a dzięki użytym po raz pierwszy w Polsce hybrydowym belkom chłodniczym, z płynną regulacją wydatku powietrza, nawet podczas długich spotkań w salach konferencyjnych czujemy się komfortowo – komentuje Booth.

Formalnie, ale i prywatnie

Liczy się nie tylko komfort fizyczny, ale i psychiczny. Dlatego firmy oferują swoim pracownikom przedszkola, żłobki, a nawet... masaże. Tak jest w podpoznańskim parku technologicznym YouNick. - W bardzo wymagającej branży IT, przyjazne biuro w dobrej lokalizacji, dostosowane do potrzeb klientów i pracowników, to absolutna podstawa. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego, nowoczesnego biurowca, wzorowanego na amerykańskiej Dolinie Krzemowej i znaleźliśmy tu wszystko, czego potrzebujemy w codziennej pracy - mówi Edward Nowicki, członek zarządu Trecom.

Czytaj też: Biuro jako wizytówka firmy musi być autentyczne

Firma ma kilkusetmetrową przestrzeń biurową. Jak wspomina architekt Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects, wyzwaniem było znalezienie nowej formuły na połączenie miejsca pracy i spotkań – zarówno formalnych, jak i prywatnych. Sposób się znalazł - na całej wysokości trzykondygnacyjny biurowiec został „przepruty” wewnętrznym patio, tworząc otwartą przestrzeń umożliwiającą łatwiejszą komunikację między pracownikami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.