Czy młodym uda się przebić szklany sufit?

0 0
Czy młodym uda się przebić szklany sufit?

Młodzi ludzie są obecnie lepiej wykształceni i przygotowani do wejścia na rynek pracy. Niestety często napotykają na bariery, które ciężko jest pokonać. W jaki sposób pokolenie Y może rozbić szklany sufit?

Piotr Wielgomas, szef firmy rekrutacyjnej Bigram, zwrócił uwagę na łamach „Rzeczpospolitej" na charakterystykę obecnego rynku pracy, który jest inny niż w latach 90. - Charakteryzuje się nadpodażą kadry menedżerskiej 40+, tego zjawiska nie mieliśmy wcześniej - mówi.

Wielgomas dodaje, że z powodu 40-latków obejmujących stanowiska kierownicze, młodzi natrafiają na szklany sufit w swojej karierze. W takiej sytuacji młodzi powinni współpracować z doświadczonymi menedżerami i uczyć się od nich - czytamy na łamach „Rz".

Według Dariusza Ludwiczaka, menedżera HR w GlaxoSmithKline szansę na przebicie szklanego sufitu ma również pracownik, który zrozumie specyfikę i kulturę firmy, a także dostosuje się do panującego stylu zarządzania.

Z kolei Magdalena Dzikowska, menedżer HR w Carlsberg Shared Services zwraca uwagę na specyficzne umiejętności, które mogą ułatwić drogę na szczyt. - To, co z naszej perspektywy decyduje o sukcesie w korporacji, to nie tylko kompetencje ściśle merytoryczne, ale również inne: kompetencje społeczne, związane z umiejętnością działania w strukturze firmy. A to jest w Polsce na razie towar deficytowy - mówi dla „Rz".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.