Czy Mikołaj przychodzi do firm? Czy przychodzą tylko paczki?

0 0
Czy Mikołaj przychodzi do firm? Czy przychodzą tylko paczki?

"Gromadka" 3 tys. 600 dzieci pracowników Volkswagena Poznań będzie bawiła się na mikołajkowej imprezie zorganizowanej przez VW w najbliższy weekend. Czy w takim razie tradycyjne paczki odeszły już do lamusa? I czy Mikołaj odwiedza też pracowników?

Mikołaj w polskich firmach rzadko przychodzi do pracowników. Jeśli 6 grudnia jest obchodzony, to z reguły z inicjatywy samych pracowników, którzy we własnym zakresie postanowili uczcić ten dzień.

- Firmy są zainteresowane organizacją Mikołajek głównie dla dzieci pracowników, a nie dla nich samych. Nie przypominam sobie przypadku, aby trafiło do nas zamówienie na Mikołaja, który miałby przynieść prezenty pracownikom - mówi Robert Nowicki, menedżer animacji w Stageman Polska, firmie realizującej różnorodne animacje, również eventowe .

Jeśli szefowie firm działających w Polsce decydują się na organizację świątecznego wydarzenia dla swoich pracowników, to najczęściej przybiera on formę wigilii firmowej i odbywa się w okolicach 24 grudnia.

Paczka czy wolny wybór?

Gotowa paczka ze słodyczami od Mikołaja dla dzieci pracowników jest w Polsce wciąż jednym z najbardziej popularnych mikołajkowych upominków wybieranych przez firmy na 6 grudnia. Powoli jednak ustępuje miejsca dającym wolność wyboru kartom przedpłaconym i ekscytującym imprezom dla dzieci.

- Robienie tradycyjnych paczek ze słodyczami lub zabawkami jest czasochłonnym zajęciem. W dodatku nie zawsze trafia w indywidualne oczekiwania dziecka - mówi Izabela Supeł, marketing menedżer w Edenred. - Dlatego firmy często otwierają się na nowości i przekazują pociechom zatrudnionych karty przedpłacone z wykorzystaniem na usługi i produkty dla dzieci - dodaje.

Dzięki temu pracownicy wraz z kartą otrzymują możliwość podjęcia samodzielnej decyzji, co do sposobu, miejsca i czasu wydania środków otrzymanych na karcie. A dzieci są szczęśliwe, bo mogą dostać od Mikołaja to, o czym marzyły. Jest jeszcze jedno rozwiązanie - organizacja mikołajkowej imprezy.

Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty

W ostatnich latach coraz więcej firm zamiast wręczania paczek czy kart, decyduje się na organizację mikołajkowych eventów dla dzieci. Jedną z nich jest fabryka Volkswagena w Poznaniu, w której tego typu imprezy są już zwyczajem. - W nadchodzący weekend zorganizujemy Mikołajki dla 3 tys. 600 dzieci naszych pracowników - mówi Katarzyna Salamończyk-Napierska z działu personalnego VW.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.