Coraz więcej pracowników zwraca uwagę na wygląd biura przy wyborze miejsca pracy

- Sukces projektu jest wtedy, kiedy stwarzamy przestrzeń przyjazną pracownikom, otoczeniu a spośród designerski rozwiązań wyłania się tożsamość firmy - mówi Barnaba Grzelecki, architekt z JMP Service.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej pracowników zwraca uwagę na wygląd biura przy wyborze miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertydesign.pl

PropertyDesign.pl

5 lis 2015 16:54


Jak zauważa Grzelecki, pracownik większość czasu spędza w biurze, więc bardzo ważne są strefy socjalne i wypoczynku.

- Funkcjonalny design to podstawa. Coraz więcej przede wszystkim młodych ludzi zwraca uwagę na przyszły wygląd biura przy wyborze miejsca pracy. Przy obecnej dynamice rozwoju np. branży IT pracodawca musi wyróżnić się czymś więcej. Aranżowane powierzchnie na pewno idą w kierunku bardziej otwartym, zapewnia to oszczędność powierzchni przy możliwości wydzielenia dodatkowych przestrzeni wypoczynku - mówi Grzelecki.

W opinii architekta, zauważalną tendencją w projektowaniu biur jest pewnego rodzaju podział na strefy: na część formalną i wewnętrzną - mniej formalną.

- Pracownik ceni sobie komfort pracy, zaczynając od odpowiedniego oświetlenia, wygodnego fotela, funkcyjnego biurka,  kończąc na materiałach dźwiękochłonnych. Zachowanie odpowiedni parametrów akustycznych na otwartej przestrzeni bywa bardzo trudne, lecz mamy wiele rozwiązań dźwiękochłonnych - zauważa Grzelecki i dodaje, że każdy projekt przestrzeni biurowej należy traktować indywidualnie.

- Sukces projektu jest wtedy, kiedy stwarzamy przestrzeń przyjazną pracownikom, otoczeniu a spośród designerski rozwiązań wyłania się tożsamość firmy - podkreśla architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

nowoczesny student 2015-11-17 12:09:42

Biuro nie musi się wcale kojarzyć nam ze szklanym wieżowcem w centrum miasta gdzie tłok jest obecny wszędzie. Biuro bardzo często poza naszymi granicami to miejsce gdzie młodzi biznesmeni spędzają większość swojego czasu budując własne imperia w ciszy i spokoju. Dlatego moim zdaniem nie kolejny szklany moloch powinien powstawać w Warszawie ale coś na przykład Konesera. W starej fabryce wódek stworzono przestrzeń biurową i proszę bardzo od razu zagnieździł się tam gigant którego wszyscy znają a mianowicie Google. Nowoczesne biura to niekoniecznie te które wspomniałem na początku nowoczesne to według mnie takie które sprawiają że praca to przyjemność. A kto nie chciałby tworzyć biznesu w miejscu które od lat dla stolicy jest bardzo ważne.