Boże Narodzenie: Kto może liczyć na firmową wigilię, a kto na świąteczny prezent od szefa?

Spotkania wigilijne w okresie przedświątecznym to w wielu firmach okazja do podsumowania bieżącego roku, integracji zespołu czy wyróżnienia najlepszych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Boże Narodzenie: Kto może liczyć na firmową wigilię, a kto na świąteczny prezent od szefa?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 gru 2017 17:00


• 53 proc. respondentów deklaruje, że w 2017 roku w ich miejscu pracy organizowane jest spotkanie świąteczne - tak wynika z najnowszego raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach”.

• Tyle samo pracujących Polaków podaje również, że otrzymają od pracodawcy prezenty lub dodatkowe benefity z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Według raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach” 53 proc. pracujących Polaków deklaruje, że w 2017 roku w ich miejscu pracy jest organizowane firmowe spotkanie wigilijne. Tylko u 38 proc. respondentów spotkanie świąteczne w pracy w tym roku nie zostało zaplanowane.

Wigilia w dużym mieście

Jak wynika z raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach”, w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców w przypadku 59 proc. respondentów w ich miejscu pracy organizowane jest spotkanie świąteczne, w miastach pomiędzy 200-500 tyś - 50 proc., zaś w miastach pomiędzy 100-200 tys. - 48 proc.

Czytaj też: Jak ubrać się na firmową wigilię?

- W wielu miejscach pracy spotkania wigilijne dla pracowników stały się już stałym elementem firmowego kalendarza. To okazja do tego, aby stworzyć pracownikom przestrzeń do integracji poza codziennymi obowiązkami. Często z tej okazji pracownicy otrzymują od pracodawcy prezenty, paczki dla dzieci lub dodatkowe świadczenia pozapłacowe - mówi Pakita Łowczyńska, HR director w GoldenLine.

Prezent świąteczny do pracodawcy

Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia pracownicy mogą liczyć na szereg gratyfikacji ze strony pracodawcy. Zgodnie z raportem GoldenLine “Święta w polskich firmach”, 53 proc. badanych otrzyma w 2017 roku prezent lub dodatkowe benefity od pracodawcy na Święta. W tym roku podarunku od firmy nie otrzyma 40 proc. respondentów.

Czytaj też: Ile pracodawcy przeznaczą na świąteczne prezenty i premie dla pracowników?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.