Aktywny urlop: Pracownicy z kartami sportowymi mogą zaoszczędzić podczas wakacji

• Turystyka sportowa w Polsce od kilku lat przeżywa okres prosperity.
• Z badań firmy KPMG wynika, że już niemal 20 proc. Polaków w trakcie urlopu stawia na aktywny wypoczynek.
• To nie tylko efekt coraz mocniej zarysowującego się wśród Polaków trendu na zdrowy styl życia, ale również prężnie rozwijającej się infrastruktury i rosnącej popularności pracowniczych kart sportowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aktywny urlop: Pracownicy z kartami sportowymi mogą zaoszczędzić podczas wakacji

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 lip 2016 15:59


Według „Raportu z badania krajowego rynku turystycznego 2014” Polacy w trakcie wyjazdów urlopowych najchętniej korzystają z aktywności na świeżym powietrzu – 66 proc. ankietowanych deklaruje, że pływa, natomiast 64 proc., że jeździ na rowerze. Jednocześnie z roku na rok można zaobserwować rosnące zainteresowanie turystów wyspecjalizowanymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi. W popularnych miejscowościach wypoczynkowych na zbliżającą się właśnie pierwszą falę urlopowiczów przygotowują się nie tylko hotele i restauracje, ale również siłownie, kluby fitness, baseny i wypożyczalnie sprzętu turystycznego.

Fitness nad Bałtykiem

Rosnące zainteresowanie turystyką sportową doskonale widać na przykładzie województwa pomorskiego, które według danych Głównego Urzędu Statystycznego jest jednym z liderów w zakresie letniego ruchu turystycznego w Polsce.

Czytaj też: Zanim dasz benefit pracownikowi upewnij się, jak go rozliczyć

Od wielu lat w dynamicznym tempie rozwijają się tu obiekty sportowe z sektora premium, w tym m.in. mistrzowskiej klasy pola golfowe, mariny jachtowe, stadniny koni czy kluby tenisowe, które w sezonie turystycznym przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku zarówno z kraju, jak i z zagranicy. W województwie prężnie działają ponadto liczne siłownie i kluby fitness, które swoją ofertę adresują nie tylko do mieszkańców regionu, ale również wypoczywających nad polskim morzem turystów.

20 proc. Polaków w trakcie urlopu stawia na aktywny wypoczynek (fot.mat.pras.) 20 proc. Polaków w trakcie urlopu stawia na aktywny wypoczynek (fot.mat.pras.)

- Możliwości aktywnego wypoczynku w województwie pomorskim nie brakuje. Szereg imprez i wydarzeń sportowych, a także obiekty sportowo-rekreacyjne oferujące szeroką gamę aktywności, zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących miłośników sportu - to wszystko wpływa na wzrost zainteresowania ofertą sportową w regionie – mówi Izabela Koch z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.