4 Design Days: HR zmienia się z human resources w home resources?

0 0
4 Design Days: HR zmienia się z human resources w home resources?
Joanna Nicińska, Head of Leasing w Echo Investment (fot. PTWP)

Rynek pracy jest obecnie rynkiem kandydata. Firmy prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć do siebie pracowników. Jednym z elementów tego wyścigu jest przestrzeń biurowa, która coraz częściej przypomina dom… a nie miejsce pracy.

Strefy relaksu, duże, dobrze wyposażone kuchnie, a nawet restauracje, trochę rozrywki – piłkarzyki, symulatory jazdy, playstation. Kanapy, hamaki, worki sako. Wnętrza bardziej przytulne, z elementami zieleni, drewna. Przestrzeń wokół pracowników urządzona według ich pomysłu. Tak wygląda coraz więcej biur w Polsce.

- HR zmienia się z human resources w home resources. Przestrzenie biurowe robią się coraz bardziej przyjazne, ciepłe, domowe – mówi Wojciech Małecki z Małeccy Biura Projektowe. – W projektowaniu biur brane są pod uwagę oczekiwania pracowników. Kiedyś musieliśmy zmienić projekt i wprowadzić do niego windę, szatnię oraz prysznic, ponieważ duża część pracowników dojeżdżała do miejsca pracy rowerami – wspomina.

Kreatywne biura mają pobudzać kreatywność pracowników. Jedni lubią otaczać się żywą zielenią, inni zdjęciami, inni potrzebują jeszcze innych bodźców… – Kiedyś do jednego z naszych najemców zgłosił się pracownik. Przyszedł do szefa i powiedział: „Chciałbym mieć chomika”. Oczywiście szef powiedział mu, że nie może mieć chomika, na co ten mu odpowiedział: „Zabijasz moją kreatywność”. To pokazuje jak wiele się zmienia jeśli chodzi o przestrzeń biurową, o to jakie są wobec niej oczekiwania ze strony pracowników – mówi Joanna Nicińska, Head of Leasing w Echo Investment.

*Artykuł powstał w oparciu o dyskusję „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora”, która odbyła się podczas 4 Design Days w Katowicach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.