4 Design Days: HR zmienia się z human resources w home resources?

Rynek pracy jest obecnie rynkiem kandydata. Firmy prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć do siebie pracowników. Jednym z elementów tego wyścigu jest przestrzeń biurowa, która coraz częściej przypomina dom… a nie miejsce pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

4 Design Days: HR zmienia się z human resources w home resources?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

11 lut 2016 19:44


Strefy relaksu, duże, dobrze wyposażone kuchnie, a nawet restauracje, trochę rozrywki – piłkarzyki, symulatory jazdy, playstation. Kanapy, hamaki, worki sako. Wnętrza bardziej przytulne, z elementami zieleni, drewna. Przestrzeń wokół pracowników urządzona według ich pomysłu. Tak wygląda coraz więcej biur w Polsce.

- HR zmienia się z human resources w home resources. Przestrzenie biurowe robią się coraz bardziej przyjazne, ciepłe, domowe – mówi Wojciech Małecki z Małeccy Biura Projektowe. – W projektowaniu biur brane są pod uwagę oczekiwania pracowników. Kiedyś musieliśmy zmienić projekt i wprowadzić do niego windę, szatnię oraz prysznic, ponieważ duża część pracowników dojeżdżała do miejsca pracy rowerami – wspomina.

Kreatywne biura mają pobudzać kreatywność pracowników. Jedni lubią otaczać się żywą zielenią, inni zdjęciami, inni potrzebują jeszcze innych bodźców… – Kiedyś do jednego z naszych najemców zgłosił się pracownik. Przyszedł do szefa i powiedział: „Chciałbym mieć chomika”. Oczywiście szef powiedział mu, że nie może mieć chomika, na co ten mu odpowiedział: „Zabijasz moją kreatywność”. To pokazuje jak wiele się zmienia jeśli chodzi o przestrzeń biurową, o to jakie są wobec niej oczekiwania ze strony pracowników – mówi Joanna Nicińska, Head of Leasing w Echo Investment.

*Artykuł powstał w oparciu o dyskusję „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora”, która odbyła się podczas 4 Design Days w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.