15 lat pracy w jednej firmie? Wszystko zależy od ludzi

0 0
15 lat pracy w jednej firmie? Wszystko zależy od ludzi

15 lat temu, w sierpniu 1998 roku, otwarto w Krakowie pierwszy w południowej Polsce sklep IKEA. Zatrudnienie znalazły tu wtedy 102 osoby. Mimo upływu lat, aż 37 z nich nadal pracuje w IKEA. Jakie stanowiska dziś zajmują i jak oceniają 15 lat pracy w jednej firmie?

Spośród 102 zatrudnionych w IKEA Kraków osób, 16 awansowało na wyższe stanowiska, a 18 zmieniło je w ramach rozwoju poziomego. Ponadto 10 z ówczesnych pracowników, kontynuuje swoją karierę w strukturach krajowych lub zagranicznych IKEA.

- To, co od początku spodobało mi się w IKEA, to kameralna, wręcz rodzinna atmosfera i przekonanie, że każdy ma prawo do popełniania błędów - mówi Beata Janus - W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy prawo do gorszych dni czy złego humoru - dodaje.

Kariera w IKEA nie ma standardowego przebiegu. Wszystko zależy od tego, w którą stronę pracownik chciałby się rozwijać, jakie wykazuje zainteresowania zawodowe. Wiele osób, pełniących dziś funkcje kierownicze, zaczynało od szeregowych stanowisk: sprzedawcy, kasjera czy magazyniera.

Doskonałym przykładem jest Jarosław Skowronek, który pracę w krakowskim sklepie IKEA rozpoczął jako kucharz. W ciągu ostatnich 15 lat pracował m.in. w dziale jakości i odzysku towaru, obsługi klienta, a także sprzedaży i marketingu. Od 2008 r. pełni funkcję kierownika restauracji.

- Do IKEA trafiłem jeszcze w trakcie studiów. Elastyczny czas pracy sprawił, że mogłem pogodzić ją z nauką i realizacją moich pasji - mówi Jarosław Skowronek. - Firma zapewnia mi ciągły rozwój kompetencji w różnych obszarach, a także swobodę podejmowania decyzji i możliwość wykazania się kreatywnością. Tutaj zdecydowanie nie można się nudzić. Mój następny krok? Być może wsparcie sklepów w obszarze IKEA FOOD na poziomie centralnym - dodaje.

Bon voyage, czyli warto marzyć

Aneta Piechocińska, specjalistka ds. zarządzania zasobami ludzkimi, zaczynała pracę na stanowisku kasjera. Po upływie kilku lat, już jako sprzedawca w dziale tkanin, postanowiła wziąć rok urlopu i spełnić swoje wielkie marzenie - wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie z USA jej kariera nabrała tempa: dział akcesoriów kuchennych, dział sprzedaży, logistyki, wsparcie sprzedaży i zaopatrzenie sklepu, by w końcu na dłużej zatrzymać się w dziale HR.

- W IKEA cenię sobie możliwość pracy w różnych obszarach. Wydaje mi się że w innej firmie byłoby to niemożliwe, choćby z uwagi na brak specjalistycznego wykształcenia w danym kierunku. Liczę, że to dopiero początek mojej wielokierunkowej ścieżki rozwoju i że czeka na mnie gdzieś kolejne ambitne wyzwanie w strukturach IKEA - opowiada.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.