Zmarła Barbara Piasecka-Johnson

0 0
Zmarła Barbara Piasecka-Johnson

Barbara Piasecka-Johnson zmarła 1 kwietnia w Polsce. Informację potwierdzono w jej firmie BPJ Holdings w Princeton w stanie New Jersey - podał serwis bloomberg.com.

Barbara Piasecka-Johnson, wdowa po właścicielu imperium farmaceutyczno-kosmetycznego Johnson & Johnson, należała do najbogatszych kobiet na świecie. W 2011 roku znalazła się na 393. miejscu na liście Forbesa. Jej majątek szacowano na 2,9 miliarda dolarów.

Jak Polka została jedną z najbogatszych kobiet świata?

Jak tylko zdobyła dyplom wydziału historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, poprzez Rzym wyemigrowała w 1968 r. do Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjechała ze 100 dolarami w kieszeni, prawie nie znając angielskiego - podaje „Times".

Zaczęła pracować jako kucharka i pokojówka dla J. Sewarda Johnsona i jego drugiej żony Esther Underwood w ich posiadłości w Oldwick w New Jersey. Jednak po dziewięciu miesiącach odeszła z pracy by uczyć się angielskiego na Manhattanie - napisał magazyn "People".

Jednak zakochany już wówczas w niej J. Seward Johnson sprowadził ją z powrotem. Wyznał jej miłość i odszedł od żony z którą spędził 32 lata małżeństwa. Miał wówczas 76 lat, Basia - 34 lata.

W 1971 r. wzięli ślub. Śmierć J. Sewarda Johnsona w 1983 r. zapoczątkowała bitwę prawną o spadek w sądzie ds. spadkowych na Manhattanie między szóstką jego dorosłych dzieci, a wdową po nim. Proces trwał 17 tygodni i zaangażowanych w niego było ponad 200 prawników. Ostatecznie doszło do ugody - podawał "New York Times".

W 1990 r. Johnson poinformowała, że może przeznaczyć aż 100 milionów dolarów na Stocznię Gdańską w Polsce, gdzie 10 lat wcześniej powstała „Solidarność" jednak jej propozycja okazała się zbyt trudna do realizacji.

Zmarła w wieku 76 lat po ciężkiej chorobie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.