Zamiast skarpet pod choinką, w prezencie lot motolotnią i jazda off road

Ekstremalne atrakcje zamiast skarpet - coraz częściej w miejsce tradycyjnych prezentów fundujemy swoim bliskim nietypowe prezenty. Ile nas to kosztuje?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zamiast skarpet pod choinką, w prezencie lot motolotnią i jazda off road

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

3 gru 2014 17:44


Z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzeń.com wynika, iż powoli przekonujemy się do podarowania zamiast materialnych upominków, niesamowitych przeżyć. Lot motolotnią, jazda off road, lekcja tańca lub kurs fotografii stają się coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych podarunków świątecznych. 

Czytaj też: Czy zdążycie jeszcze zarobić na takie prezenty? Sprawdźcie

W pierwszej kategorii klasyfikują się te dostarczające niezapomnianych, ekstremalnych emocji, które wybrało 35 proc. ankietowanych, zarówno za kierownicą, w powietrzu jak i w wodzie np. drifting, rajdy samochodowe, czy skok na bungee. Drugie miejsce (21 proc.) to prezenty sportowe np. indywidualna nauka aikido, szermierki, jazdy konnej czy nauka strzelania. A trzecie miejsce (18 proc.) zajmują prezenty kreatywne, czyli np. kurs fotografii, tańca czy profesjonalne sesje zdjęciowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się również prezenty z kategorii relaksu i urody (11 proc.) np. pakiety spa, indywidualny masaż czy nauka makijażu. Chętnie wybieramy także te związane z kulinariami (9 proc.) jak np. degustację wina, romantyczną kolację czy kurs sushi.

Prezenty kupujemy najczęściej tydzień przed świętami, jak deklaruje 33 proc. ankietowanych lub 2 tygodnie przed - 30 proc. Co ciekawe aż 21 proc. ankietowanych odkłada kupowanie prezentów na ostatnią chwilę i tylko 12 proc. przygotowuje upominki miesiąc wcześniej lub dużo wcześniej (4 proc).

Wraz z trendem na niestandardowe upominki zmienia się również sposób ich kupowania. 39 proc. ankietowanych znacznie częściej dokonuje zakupów w sklepie internetowym niż w centrum handlowym - 27 proc. Część z nas jest nadal tradycjonalistami i dokonuje zakupów w lokalnych sklepach (15 proc.).

Czytaj też: Wigilie firmowe i prezenty dla pracowników poprawiają wizerunek firmy

Prezent w postaci ekstremalnych przeżyć to jednak spory koszt. Jakie budżety przeznaczamy na realizację pomysłów na upominki? Kwota jaką jesteśmy w stanie wyłożyć na prezent to pomiędzy 50 zł a 100 złotych - jak deklaruje aż 41 proc. respondentów i od 100 zł – 200 zł, które wymienia 36 proc.

Znaczną mniejszość stanowią osoby, które kupują drogie prezenty 300 zł – 500 zł i tylko 9 proc. i powyżej 500 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.