Zakładali fikcyjne firmy by... wyłudzać smartfony

0 0
Zakładali fikcyjne firmy by... wyłudzać smartfony

350 tys. zł straciły firmy telekomunikacyjne przez grupę oszustów, którzy zakładali fikcyjne spółki i na podstawie sfałszowanych dokumentów podpisywali umowy abonenckie, wyłudzając smartfony. Policjanci z Chorzowa i Tarnowskich Gór zatrzymali 8 podejrzanych o to osób.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymani mają na koncie kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i abonenckich telewizji cyfrowej oraz towaru. Oszustów ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Chorzowa. Razem z kolegami z Tarnowskich Gór zatrzymali dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat oraz sześciu mężczyzn, w wieku od 22 do 41 lat.

Według ustaleń funkcjonariuszy sprawcy, działali przez kilkanaście miesięcy. Zakładali fikcyjne firmy, na które zawierali umowy o usługach telekomunikacyjnych. Na podstawie sfałszowanych dokumentów podejrzani zawarli 24 umowy abonenckie, wyłudzając 166 smartfonów.
 
Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na łączną kwotę ponad 350 tys. zł. Oszustom grozi kara 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Policjanci nie wykluczają, że wkrótce zostaną zatrzymane kolejne osoby, zamieszane w tę sprawę.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.