Zaczynali od zera. Dzisiaj są milionerami

Ciężką pracą i pomysłem na biznes dorobili się milionów. Kto należy do grona najbogatszych ludzi, którzy zaczynali od zera?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zaczynali od zera. Dzisiaj są milionerami

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 mar 2014 11:19


„Biztok" stworzył ranking najzamożniejszych ludzi, którzy na początku swojej kariery nie mieli zbyt wiele. Obecnie należą do światowej czołówki. Kto znalazł się na liście? Od zera zaczynał Jan Koum, który w wieku 16 lat emigrował z rodziną z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. Nie było kolorowo - rodzina żyła z kartek żywnościowych. Obecnie Koum, który z Brianem Actonem stworzył komunikator WhatsApp, może pochwalić się majątkiem w wysokości 6,8 mld dol.

Czytaj też: Prawie 101 mld zł w portfelach najbogatszych Polaków. Kto ma najwięcej?

Na liście nie zabrakło Polaków. Zygmunt Solorz-Żak zaczynał od sprowadzania aut zza granicy. W 2011 r. przejął Polkomtel i zbudował imperium telekomunikacyjne - to jak dotąd jego największe przedsięwzięcie. Na dzień dzisiejszy jego majątek jest oszacowany na 10,5 mld zł. Kolejny Polak z listy to Michał Sołowow. Już na studiach pracował w Niemczech i handlował autami. Swoją karierę zaczął od lokalnej firmy budowlanej Mitex, którą rozwinął na ogólnopolski koncern i sprzedał. Podobnie postąpił z supermarketem Nomi i gazetą „Echo dnia". Obecnie inwestuje na giełdzie, a jego majątek to 7,45 mld zł.

Na początku kariery niewiele miał również Leszek Czarnecki, obecnie związany z bankowością (z Getin Holdingiem na czele) i nieruchomościami. Jego majątek jest wart 4,3 mld zł. Także Dariusz Miłek budował swoje imperium obuwnicze od zera. Po 20 latach Miłek produkuje 67 marek obuwia. Najpopularniejszą jest marka Lasocki. 2,6 mld zł - tyle liczy jego majątek.

Carlos Slim Helu, właściciel konglomeratu spółek Grupo Carso, którego częścią jest największa sieć telekomunikacyjna Ameryki Łacińskiej América Móvil, po raz pierwszy kupił udziały w meksykańskim banku w wieku 12 lat. Jego majątek wynosi obecnie 65,8 mld dol. Amancio Ortega, właściciel 59-proc. akcji koncernu Inditex, do którego należy m.in. marka Zara, zaczynał od produkcji szlafroków. Pierwszy sklep Zary otworzył w 1975 r., natomiast w 2010 r. był właścicielem 5 tys. sklepów w 77 krajach. Jego majatek oszacowano na 59,2 mld dol.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ciekawe brednie 2017-01-22 09:15:47

jak niby osoba ktora zaczyna od zera w wieku 12 lat kupuje udzialy w banku no jakas paranoja xD

Agata 2014-03-06 18:20:49

Pan Czarnecki na czele! Imponuje mi on doświadczeniem, wiedzą i zaradnością