Wsiadasz do taksówki, a tam...psycholog. To pomysł jednej z korporacji taksówkowych

Jedna z korporacji taksówkowych zaoferowała w Sztokholmie niecodzienną usługę. Zamawiając taksówkę w ramach opłaty za przejazd można porozmawiać z terapeutą lub psychologiem. To pierwsza tego typu oferta na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wsiadasz do taksówki, a tam...psycholog. To pomysł jednej z korporacji taksówkowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/RynekZdrowia.pl

29 paź 2014 18:27


- Z naszych badań wynika, że 70 proc. pasażerów uważa, że przejazd taksówką to znakomity czas na przemyślenia i refleksje - twierdzi Carina Herly, kierownik marketingu Taxi Stockholm. - Nie zawsze jednak kierowca jest odpowiednim partnerem do rozmowy, dlatego poprosiliśmy o pomoc profesjonalistów - tłumaczy.

Czytaj też: Zaatakowany przez klienta taksówkarz wyleciał z pracy

Na razie na próbę do taksówek w Sztokholmie wsiądzie dwóch wykwalifikowanych terapeutów oraz psycholog. Będą oni towarzyszyć kierowcom, których także obowiązuje tajemnica zawodowa.

W założeniu rozmowa z psychologiem w samochodzie nie jest przeznaczona dla osób borykających się z "poważnym kryzysem". Natomiast według korporacji Taxi Stockholm nowa usługa może pomóc na przykład podróżnym obawiającym się latać samolotem, którzy akurat jadą taksówką na lotnisko.

Czytaj też: Benefit Systems uwalnia swoich pracowników od nałogu i funduje im terapię

Zamawiając kurs przez internet można wybrać usługę konkretnego psychologa ze specjalizacją. Taksówki z terapeutami nie są specjalnie oznakowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.