Wręczali łapówki w zamian za uprawnienia ratownicze

0 0
Wręczali łapówki w zamian za uprawnienia ratownicze

- Zarzuty poświadczenia nieprawdy w legitymacjach, którymi posługiwali się ratownicy aquaparku, oraz podrabiania dokumentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedstawiła prokuratura w Kutnie prezesowi miejscowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śledczy przedstawili też zarzuty posługiwania się legitymacjami, zawierającymi niezgodne z prawdą wpisy, dziewięciu osobom, zatrudnionym jako ratownicy w kutnowskim aquaparku.

Poinformował o tym w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Dodał, że prezesowi grozi kara do ośmiu lat więzienia, pozostałym osobom - do dwóch lat.

Według śledczych do przestępstwa miało dojść w latach 2011-2013.

Osoby, które chciały podjąć pracę jako ratownicy w miejscowym aquaparku, musiały posiadać odpowiednie uprawnienia. Aby je uzyskać wystarczyło wręczyć prezesowi WOPR od 1000 zł do 1400 zł. W zamian za to nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów, ale uzyskiwały od prezesa wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia. Mężczyzna posiadał uprawnienia do przeprowadzania kursów i egzaminów, a także nadawania uprawnień młodszego ratownika i ratownika.

Jak powiedział Kopania, brak jest jakiejkolwiek dokumentacji, która wskazywałaby na udział w kursach i egzaminach osób, które uzyskały uprawnienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że dochodziło do kuriozalnych sytuacji. Np. jedna z kobiet, która uzyskała wpis w legitymacji, upoważniający do wykonywania zawodu ratownika, uczyła się pływać dopiero po podjęciu zatrudnienia w aquaparku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.