Warszawscy pracownicy biurowi i ich potrzeby

Lokalizacja biura jest nadal głównym czynnikiem, którym kierują się osoby podejmujące decyzję o zatrudnieniu - wynika z najnowszej publikacji Savills, "Czego oczekują pracownicy”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawscy pracownicy biurowi i ich potrzeby

PODZIEL SIĘ


Autor: propertynews.pl

Property News

9 paź 2014 19:55


Badanie przeprowadzone w Warszawie przez Savills, międzynarodową agencję doradczą na rynku nieruchomości, wykazały, że lokalizacja biura istotnie wpływa na decyzje respondentów o podjęciu nowej pracy.

72 proc. badanych osób stwierdziło, że byłaby gotowa zmienić pracę na podobną, jeśli tylko ich nowe biuro byłoby lepiej zlokalizowane. Według raportu, „Czego oczekują pracownicy", najmłodsza grupa wiekowa (18-24 lata) najczęściej wskazuje na lokalizację, jako czynnik decydujący o podjęciu pracy (85 proc.).

Czytaj też: Dobra wiadomość dla pracodawców: 68 proc. białych kołnierzyków chce rzucić palenie

Prawie jedna czwarta respondentów stwierdziła, że zrezygnowałaby z obecnej pracy, jeżeli ich czas dojazdu do biura wydłużyłby się. Około 42 proc. respondentów kontynuowałaby obecną pracę, jeżeli musieliby dojeżdżać do biura do 15 minut dłużej. Dalsze 24 proc. respondentów byłoby w stanie dodać maksymalnie 30 minut do ich aktualnego czasu podróży, podczas gdy tylko 10 proc. tolerowałoby zwiększenie tego czasu o więcej niż 30 minut.

Czytaj też: Chcą mieć więcej czasu dla siebie, ale dłuższy dojazd do pracy to dla nich żaden problem...

Respondenci z pokolenia Y są szczególnie niechętni długim dojazdom do pracy. Około 52 proc. z nich poświęca mniej niż 30 minut, aby dostać się do pracy, około 25 proc. z nich nie byłaby skłonna wydłużyć tego czasu, a ponad 40 proc. z nich byłaby w stanie dodać maksymalnie 15 minut do obecnego czasu podróży.

Co ciekawe, ponad jedna trzecia (36 proc.) respondentów jest zdania, że nowe, nowoczesne biurowce to idealne miejsce pracy. Kolejne 30 proc. badanych wskazało, że woleliby pracować w odnowionym, zabytkowym budynku, podczas gdy 17 proc. respondentów twierdzi, że najlepsze biurowce to te, które mają mniej niż 15 lat. Jednocześnie prawie 60 proc. respondentów stwierdziło, że praca w idealnym budynku pozytywnie wpłynęłaby na ich wydajność.

Cały artykuł czytaj na propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.