Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Berlin. Gdzie Polacy spędzają tegoroczne wakacje?

• W lipcu aż 54 proc. Polaków zdecydowało się na spędzenie urlopu w kraju.
• Drugim najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym po Polsce są Włochy.
• Jeśli chodzi z kolei o miasta - w lipcu królowała Warszawa.
• Zaraz za nią uplasowały się kolejno inne polskie miasta: Gdańsk, Wrocław, Kraków, Zakopane, Poznań i Sopot.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Berlin. Gdzie Polacy spędzają tegoroczne wakacje?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 sie 2016 8:32


Mimo rosnącej oferty zagranicznych hoteli i innych opcji noclegu za granicą, nadal najchętniej spędzamy urlop w Polsce. Według serwisu HotelsCombined.pl w lipcu aż 54 proc. Polaków zdecydowało się na pozostanie w kraju i za cel wakacyjnego wyjazdu obrało kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, czyli polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego i góry na południu Polski.

Czytaj też: Co czwarty Polak wyda na wakacje więcej niż 2 tys. zł.

W porównaniu z poprzednimi sezonami liczba ta utrzymuje się na podobnym poziome, co oznacza, że do wyjazdów krajowych nie zniechęca nas nawet typowa dla lipca zmienna aura pogodowa, która nie zawsze pozwala na błogie wylegiwanie się na plaży, a zwiedzanie zabytków lub wędrówkę po górach potrafi zmienić w długi spacer w strugach deszczu.

Drugim najpopularniejszym krajem są Włochy. W lipcu 2016 roku na wakacje na Półwyspie Apenińskim zdecydowało się blisko 8 proc. polskich podróżnych, gwarantując sobie urlop ze stabilną pogodą i bardzo wysokimi temperaturami, sięgającymi nawet 38 °C.

Drugim najpopularniejszym krajem, w którym odpoczywają Polacy są Włochy. (Fot. Pixabay) Drugim najpopularniejszym krajem, w którym odpoczywają Polacy są Włochy. (Fot. Pixabay)

Zaskoczeniem może być za to trzeci pod względem popularności lipcowych wyjazdów Polaków kraj, a mianowicie Niemcy. Blisko 3,5 proc. Polaków w lipcu 2016 roku wybrało się właśnie tam, spychając tym sposobem Hiszpanię – drugi po gorącej Italii ulubiony kierunek letnich wyjazdów Polaków – dopiero na czwarte miejsce. Dane serwisu HotelsCombined.pl wskazują, że do Hiszpanii pojechało 3 proc. polskich podróżnych, czyli ponad dwa razy mniej osób niż do Włoch.

Następne kraje, do których chętnie wyjechaliśmy w lipcu tego roku, to: Węgry (2,6 proc.), Wielka Brytania (2,6 proc.), Czechy (2 proc.), Grecja (1,9 proc.), Malta (1,7 proc.), Francja (1,6 proc.), Austria (1,5 proc.), Chorwacja (1,4 proc.) i Tajlandia (1,4 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.