Wakacje, relaks: Jak odpocząć i w pełni zregenerować siły na urlopie?

• Rozpoczął się sezon wakacyjny.
• Wiele osób wyjedzie na urlop, regenerując swoje ciało i umysł.
• Warto wykorzystać urlop nie tylko na wypoczynek, ale także analizę własnego życia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje, relaks: Jak odpocząć i w pełni zregenerować siły na urlopie?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 lip 2016 10:58


Wiele osób po powrocie z wakacji czuje się bardziej zmęczona niż przed urlopem. Nie można oprzeć się wrażeniu, że zabrakło czasu na całkowitą regenerację, złapanie świeżego oddechu i pełny odpoczynek. Jeśli tak właśnie się dzieje, to znaczny, że wakacje zostały źle zaplanowane.

Czytaj też: Urlop to stres? Jak odpocząć?

- Czas wakacji to dobry moment na pełen „restart”. Wykorzystaj go do głębszych przemyśleń i analizy swojego życia, co wcale nie musi kolidować z wypoczynkiem. Realizacja tego celu jest możliwa tylko przy odpowiednim nastawieniu do odpoczynku i chęci zrozumienia, co chcemy po nim osiągnąć. Kilkanaście telefonów dziennie, masa odbywanych w pośpiechu spotkań, codziennie podejmowane ważne i stresujące decyzje. Jeśli masz dość takiego życia, wykorzystaj swój urlop do oczyszczenia myśli, rozwijania swoich pasji i zaplanowania przyszłych zmian w swoim życiu – mówi Ksenia Alpern z firmy Ksenia Coaching.

Ważne by na urlopie zaplanować czas nie tylko wypoczynek, ale również rozwijanie pasji (fot.pixabay) Ważne by na urlopie zaplanować czas nie tylko wypoczynek, ale również rozwijanie pasji (fot.pixabay)

Trzeba zamknąć wszystkie sprawy przed urlopem.

- Jeśli chcesz się w pełni zregenerować, musisz zwyczajnie dać sobie przyzwolenie na całkowitą regenerację, zakończyć te rzeczy, które musisz zamknąć lub które nieukończone będą cię niepokoić w trakcie urlopu. Pozostałe projekty i działania wykonaj już po urlopie, z pewnością przystąpisz do nich z większym zapałem niż kilka tygodni wcześniej – podpowiada Alpern.

Ważne by zaplanować czas nie tylko wypoczynek, ale również rozwijanie pasji i dobrych codziennych nawyków.

- Zacznij wstawać rano z uśmiechem i kilka minut pobądź ze sobą, bez pośpiechu powitaj nowy dzień, zrób ćwiczenia, żeby obudzić ciało i umysł. Możesz uczyć się kilku obcych słówek dziennie, jeżeli jesteś w innym kraju albo planujesz wyjazd otwórz się na innych ludzi, gdyż każda relacja może nieść za sobą pewną niespodziankę. Pisanie wierszy, malowanie czy prace ręczne – ogranicza cię tylko wyobraźnia. Zacznij robić je z pasją, jak dawniej – radzi Ksenia Alpern.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.