Wakacje, najpopularniejsze miejsca: Gdzie Polacy najczęściej spędzają urlop?

• Bułgaria, Grecja, Wyspy Kanaryjskie i Baleary – to kierunki najchętniej wybierane w tym sezonie przez Polaków.
• Jak informuje TUI Poland, coraz większym zainteresowaniem cieszy się też egzotyka – częściej wybieramy się na wakacje na Dominikanę i do Kenii niż np. do Włoch czy modnej ostatnio Tajlandii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje, najpopularniejsze miejsca: Gdzie Polacy najczęściej spędzają urlop?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

26 sie 2016 9:38


Zgodnie z rankingiem TUI Poland, najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem okazała się w tym roku Bułgaria, która przyciąga turystów głównie ze względu na szybko rozwijające się, nowoczesne kurorty i ekskluzywne hotele. Nie mniej popularna wciąż jest też Grecja, która przyciąga pięknymi plażami, lazurowym morzem i wyborną śródziemnomorską kuchnią.

O ile ogólny trend jest bardzo widoczny, u podobania Polaków różnią się nieco w zależności od poszczególnego województwa. Bułgaria jest najbardziej popularna w województwach mazowieckim, łódzkim, śląskim, opolskim, podlaskim i lubuskim. Wczasy w Grecji najczęściej spędzają mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego i Małopolski. Wyspy kanaryjskie to ulubiona destynacja Polaków mieszkających w Wielkopolsce i w województwie warmińsko-mazurskim, a Baleary, czyli Majorka, Minorka i Ibiza to zdecydowany numer jeden na Dolnym Śląsku.

Najpopularniejsze kierunki wg województw (Źródło: TUI Polska) Najpopularniejsze kierunki wg województw (Źródło: TUI Polska)

Wciąż nie brakuje chętnych na wakacje w Turcji. Jak informuje TUI Poland, kierunek ten znalazł się na piątym miejscu najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. Na kolejnych miejscach uplasowała się Portugalia, Dominikana, Hiszpania, Kenia i Włochy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.