Wakacje: Co trzeci pracownik nie korzysta latem z urlopu

Z badania przeprowadzonego przez Praca.pl wynika, że 37 proc. użytkowników portalu nie skorzystało latem z urlopu. Jaki jest tego powód?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje: Co trzeci pracownik nie korzysta latem z urlopu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 wrz 2016 12:33


Eksperci portalu Praca.pl twierdzą, że powodów jest kilka. Część Polaków z pewnością zdecyduje się na urlop jesienią lub zimą, argumentując to chęcią uniknięcia zatłoczonych plaż. Warto też zaznaczyć, że ponad milion Polaków pracuje w ramach tzw. nietypowych form zatrudnienia, a te nie zapewniają prawa do płatnego urlopu.

Czytaj też: Za wakacje za granicą zapłacimy więcej niż rok temu

Część pracodawców nie wyraża zgody na dłuższy urlop swoich pracowników. Powinni jednak pamiętać, że takie praktyki mogą skończyć się karą grzywny nałożoną przez Państwową Inspekcję Pracy.

6 proc. badanych urlop wykorzystało na pracę dodatkową, chcąc dorobić do pensji. Natomiast 5 proc. przeznaczyło dni wolne na remont mieszkania lub domu.

Gdzie Polacy spędzają wakacje?

Letnim wyjazdem cieszył się co trzeci badany, z czego 2/3 wybrało wakacje w kraju, a jedynie 1/3 za granicą.

Co piąty użytkownik portalu Praca.pl urlop spędził w domu. Tę formę wybierają najczęściej osoby mające możliwość wypoczynku w przydomowym ogródku lub krótkiego wypadu nad pobliskie jezioro lub do lasu.

Jak długo wypoczywamy?

Każdego roku mniej więcej połowa z nas nie wypoczywa dłużej niż 2-4 dni. Efektem jest przemęczenie i niezadowolenie z życia.

Najszczęśliwsi jesteśmy przed urlopem – kiedy mamy już wszystko zorganizowane. Dla tych, którzy nie jadą na urlop, pocieszeniem może być fakt, że już w dwa tygodnie po powrocie z wakacji poziom szczęścia spada do zwyczajowej dla nas normy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.