W zamian za pracę rozdają piwo i papierosy

Jak zachęcić alkoholików i narkomanów do pracy? Essen w zachodnich Niemczech chce oferować im w zamian…piwo oraz tytoń. To część projektu resocjalizacyjnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W zamian za pracę rozdają piwo i papierosy

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

1 paź 2014 13:40


Miasto w Nadrenii Północnej-Westfalii ma zamiar zatrudniać alkoholików i narkomanów przy sprzątaniu ulic w okolicy stacji kolejowej. Za wykonaną pracę, koordynowaną przez pracowników społecznych, przyznawane będzie piwo (trzy butelki po pracy), tytoń i niewielkie wynagrodzenie.

W ramach programu „Picku Up” uzależnieni otrzymają 1,25 euro za godzinę pracy, a ponadto także ciepły posiłek. Zaoferowane zostanie im również leczenie.

Celem kontrowersyjnego projektu ma być pomoc osobom uzależnionym w ich powrocie do społeczeństwa. Jego inicjatorem jest organizacja dobroczynna Addict Support Essen. Rzeczniczka Addict Support, Bärbel Marrziniak podkreślała w stacji ZDF, że niektórzy potrzebują motywacji w postaci butelki piwa, bo inaczej nie są w stanie zabrać się do pracy.

Program realizowany jest z pieniędzy publicznych. – Tak samo w Niemczech finansowana jest przecież większość programów socjalnych dla osób w niekorzystnej sytuacji i chorych - broniła założeń programu Bärbel Marrziniak.

- Uczestnicy projektu to ludzie, którzy potrzebują określonego planu dnia, aby ponownie stanąć na nogi – powiedział dla gazety „Bild” koordynator akcji, Oliver Balgar. „Pick Up” miał pierwotnie wystartować w czerwcu, ale przesunięto go, by dopracować szczegóły.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.