W Polsce będzie wysyp milionerów

0 0
W Polsce będzie wysyp milionerów

W Polsce milionerów - i to dolarowych - będzie przybywać szybciej niż gdziekolwiek na świecie, zapowiada "Puls Biznesu" w oparciu o badanie Global Wealth Report, przygotowane już po raz czwarty przez Credit Suisse. W ciągu najbliższych 5. lat przybędzie ich u nas 40 tys.

Według ekspertów szwajcarskiego banku - w Polsce żyje obecnie 45 tys. dolarowych milionerów, czyli o 7 tys. więcej niż w ub. roku. W ciągu następnych pięciu lat ich liczba ma wzrosnąć aż o 89 proc. do 85 tys. Będzie to proporcjonalnie największy skok w gronie analizowanych państw - niemal pozwoli Polsce zrównać się pod względem milionerów z wyprzedzającym nas dziś o 9 tys. Chle.

Polska - m.in. dzięki umocnieniu złotego - zanotowała też jedną z największych w stawce zwyżek przeciętnego bogactwa w porównaniu z ub. rokiem, co pozwoliło jej powrócić do grona państw "średnio bogatych", w których majątek osobisty waha się między 25 a 100 tys. USD. W Europie, w ub. roku, szybciej rosły tylko majątki Szwedów.

W skali globu przeciętny dorosły ma majątek w wysokości 51,6 tys. USD - tyle, że do najbogatszych 10 proc. ludzi należy aż 86 proc. światowego bogactwa.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.