W Niemczech będą obowiązywać nowe przepisy o prostytucji

0 0
W Niemczech będą obowiązywać nowe przepisy o prostytucji
Korzystający z usług prostytutek mają obowiązkowo stosować prezerwatywy. Za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w wysokości do 50 tys. euro. (fot. DominÖ/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Koalicja rządowa w Niemczech uzgodniła we wtorek treść projektu ustawy o prostytucji; kobiety wykonujące ten zawód będą musiały się zarejestrować, a ich klienci obowiązkowo używać prezerwatyw. Zaostrzono przepisy o wydawaniu zgody na otwarcie domu publicznego.

Autorzy ustawy zakładają, że nowe przepisy po uchwaleniu przez parlament będą obowiązywały od przyszłego roku. Ich zdaniem nowe prawo będzie skuteczniej chroniło kobiety przed chorobami i przemocą.

Po wejściu ustawy w życie prostytutki, aby móc legalnie wykonywać swój zawód, będą musiały co dwa lata zgłaszać działalność do odpowiednich urzędów. Za niedopełnienie tego obowiązku będzie groziła kara do 1000 euro.

Kobiety poniżej 21 lat będą musiały zgłaszać się nawet częściej - co rok. Obowiązkowa będzie też coroczne wizyta w poradni zdrowia.

Korzystający z usług prostytutek mają obowiązkowo stosować prezerwatywy. Za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w wysokości do 50 tys. euro.

Koalicjanci zaostrzyli ponadto przepisy dotyczące wydawania zezwoleń na prowadzenie domu publicznego. Osoby pragnące podjąć taką działalność będą sprawdzane przez władze pod kątem karalności. Ma to zapobiec sytuacji, gdy agencję towarzyską otwiera były handlarz "żywym towarem".

Jak pisze berliński "Tagesspiegel", przeciwko obowiązkowi rejestracji protestują organizacje kobiece, zwracając uwagę na niebezpieczeństwo napiętnowania kobiet uprawiających nierząd, szczególnie tych, które mają rodziny i pracują sporadycznie.

Z szacunków policji wynika, że w branży usług seksualnych pracuje kilkaset tysięcy kobiet. Niemiecka feministka Alice Schwarzer twierdzi, że jest ich 700 tys. Większość z nich to dziewczyny z Europy Środkowej i Wschodniej. Z ich usług korzysta codziennie milion klientów. Obroty branży szacowane są na 14 mld euro rocznie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.