W jakich zawodach najtrudniej znaleźć pracę?

0 0
W jakich zawodach najtrudniej znaleźć pracę?

Stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu wyniosła 13,6 proc - w porównaniu do lutego spadła o 0,3 pkt proc. Polaków, którzy pozostają bez pracy jest ponad 2 mln. Która grupa bezrobotnych jest najliczniejsza?

„Dziennik Gazeta Prawna" stworzył ranking zawodów, w których ciężko znaleźć pracę. Na pierwszym miejscu znaleźli się sprzedawcy. Pod koniec 2013 r, było ich aż 168,2 tys.

- To profesja o największej rotacji, często pracownicy zajmują się nią przez chwilę, szukając w tym czasie innego zajęcia. Jest też podatny na sezonowość. Wiosną liczba osób bez pracy spada, by wzrosnąć jesienią - tłumaczy Kazimierz Sedlak z firmy Sedlak&Sedlak na łamach „DGP".

Na drugim miejscu znaleźli się ślusarze, których jest ponad 47 tys. Z kolei trzecia pozycja należy do techników ekonomistów liczących powyżej 40 tys. Jest to wynik boomu edukacyjnego.

Czwarci na liście są robotnicy budowlani (ok. 38,8 tys.), a piąci murarze (ok. 37,7 tys.). Oprócz tego, że w wielu przypadkach pracownicy pracują w szarej strefie, to Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa tłumaczy dla „DGP", że budowlaniec to zawód, do którego łatwo wejść, ale też nietrudno wypaść.

Kolejne miejsca należą do: robotnika gospodarczego (ponad 37 tys.) i krawca (ponad 39 tys.). W pierwszej dziesiątce znajduje się także kucharz (prawie 35 tys.), technik mechanik (ok. 24,5 tys.) i szwaczka (niecałe 23 tys.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.