W Hotelu Henn-na w Japonii zamiast ludzi pracują roboty

W Japonii powstał hotel, w którym gości obsługuje mechaniczny dinozaur, kobieta-android i robot-recepcjonista.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Hotelu Henn-na w Japonii zamiast ludzi pracują roboty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 lip 2015 9:20


Na południowym zachodzie Japonii w piątek (17 lipca) otwiera się hotel obsługiwany przez roboty. W hallu gości powita mechaniczny dinozaur, kobieta-android i robot-recepcjonista - pisze agencja EFE. Właściciele przekonują, że to pierwszy taki hotel na świecie.

Rejestracja za pomocą panelu dotykowego

Hotel Henn-na mieści się w zainspirowanym Holandią parku rozrywki Huis Ten Bosch, w mieście Sasebo, w północno-zachodniej części wyspy Kiusiu.

W recepcji klienci rejestrują się za pomocą panelu dotykowego, a następnie przekazują swój bagaż robotom, które zanoszą go do jednego z 72 pokoi. "Zapraszamy do rozmów z tymi przyjaznymi robotami" - czytamy na stronie internetowej Henn-na.

Zamiast klucza system rozpoznawania twarzy

Klienci nie dostają kluczy do pokoju i aby wejść do środka muszą skorzystać z systemu rozpoznawania twarzy.

Na stronie właściciele przekonują, że zależy im na tym, aby hotel był przyjazny dla środowiska. Dlatego pokoje wyposażone są w specjalną ekologiczną klimatyzację, nie ma w nich lodówek, a światło wyłącza się automatycznie, gdy w środku nie ma ludzi.

Hotel oszczędza 25 proc. kosztów płac

Według EFE jest mało prawdopodobne, by podczas pobytu w hotelu klient natknął się na jedną z 10 osób, które tam pracują. Dzięki temu, że w Henn-na zatrudniono tylko tyle ludzi, firma zarządzająca parkiem Huis Ten Bosch mogła zaoszczędzić 25 proc. kosztów płac.

W najbliższych miesiącach w hotelu pojawią się także androidy do sprzątania. Firma zapowiada, że wiosną przyszłego roku podwoi liczbę pokoi.

Za noc w tym hotelu zapłacimy od 9 tys. juanów (ok. 66 euro) za osobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dociekliwy 2015-07-20 08:39:17

"9 tys. juanów?" w Japonii? chyba chodziło o jeny :)