Urzędnik, menedżer, artysta. Zwierzęta na ludzkich stanowiskach

Zwierzęta w służbie człowieka nikogo nie dziwią. Psy pracują jako ratownicy, strażacy, funkcjonariusze policji czy opiekunowie niepełnosprawnych. Są psy pasterskie, myśliwskie, strażnicze, zaprzęgowe. Gdzieniegdzie używa się koni i wołów pociągowych, nie wspominając o sporcie i rekreacji. Znamy też jednak liczne przykłady zwierząt na typowo ludzkich stanowiskach. W dodatku ich wypłaty są tak wysokie, że niejeden człowiek mógłby pozazdrościć...

Autor: Jakub Prokop 22 kwi 2016 10:25

REKLAMA

Zarząd Wayakama Electric Railway mianował w 2007 roku kotkę Tama zawiadowcą małego dworca Kishi w japońskim mieście Kinokawa. Tama w czapce zawiadowcy siedziała w swoim biurze na wyściełanym krześle. Dzięki jej popularności nieopłacalna stacja zaczęła przynosić zyski.

Zgodnie z zasadami awansowania w japońskich kolejach Tama w 2010 roku awansowała na dyrektora stacji. Nosiła obrożę i medal z napisem „dyrektor generalny”. Za swoją pracę pobierała wynagrodzenie, za które kupowano jej karmę, legowiska, zabawki i zapewniano opiekę medyczną.

Tama pracowała 4 dni w tygodniu od godziny 10 do 16. Trzy dni miała wolne. W 2013 r. zdobyła nawet stanowisko członka zarządu sieci Wakayama. Wiązało się to m.in. z uczestnictwem w zebraniach. Spółka nie podaje, w jaki sposób podejmowała decyzje.

(Fot.: Kotka Tama. Wikimedia, CC BY-SA 3.0)


Puls HR Puls HR

Urzędnik, menedżer, artysta. Zwierzęta na ludzkich stanowiskach


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.