Urzędnicy coraz częściej wysyłają SMS-y do klientów

0 0
Urzędnicy coraz częściej wysyłają SMS-y do klientów
Ponad 48 proc. ankietowanych uznało informacje zawarte w takich esemesach za bardzo przydatne, a 46 proc. (Fot. pixabay)

Nie tylko korporacje korzystają z esemesów jako sposobu na kontakt z klientem. Krótkie wiadomości tekstowe są coraz częściej wysyłane także przez instytucje publiczne.

Jak wynika z badania "Komunikacja SMS w Polsce w 2014" firmy SerwerSMS.pl, które przytacza "Puls Biznesu" prawie 38 proc. z ponad 1500 respondentów otrzymało przynajmniej jednego esemesa od instytucji publicznej w ciągu roku. To o 7 proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Takie wiadomości najczęściej wysyłały urzędy państwowe – 30 proc. respondentów deklarowało otrzymanie SMS-a od takiej instytucji, rzadziej od szpitali lub przychodni i szkół – po ok. 22 proc.

Czytaj też: Pracownik nie musi odbierać służbowej poczty, ani sms-ów na urlopie

Ponad 48 proc. ankietowanych uznało informacje zawarte w takich esemesach za bardzo przydatne, a 46 proc. – za przydatne; tylko 5 proc. było przeciwnego zdania. 52 proc. badanych otrzymało wiadomości od państwowych instytucji 1-5 razy w ciągu roku, co piąty – 6-10 razy.

Ale dużej grupie Polaków nie przeszkadza częste otrzymywanie takich SMS-ów, a wręcz przeciwnie: 20 proc. chce je otrzymywać kilka razy w miesiącu, zaś 22 proc. – raz w tygodniu. Prawie 42 proc. wystarczy wiadomość kilka razy w roku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.