Urzędnicy coraz chętniej wsiadają na rowery

W gdańskim magistracie z roku na rok przybywa miłośników i użytkowników rowerów. Pracownicy urzędu używają jednośladów w drodze do i z pracy, a także wtedy, gdy muszą służbowo przemieścić się z miejsca na miejsce. Ale nie tylko. Z inicjatywy urzędników zawiązała się nieformalna Grupa Rowerowa, która właśnie organizuje pierwszy wspólny rekreacyjny przejazd rowerowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy coraz chętniej wsiadają na rowery

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

25 kwi 2014 13:28


Zaproszenie do rodzinnego udziału w imprezie dostali wszyscy pracownicy magistratu. Rajd wystartuje w sobotę 10 maja o godz. 10.00 z parkingu pod urzędem. Główna część trasy prowadzi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w stronę leśnictwa Gołębiewo. Powrót odbywać się będzie ulicą Reja w Sopocie, do Jelitkowa i następnie Pasem Nadmorskim do urzędu. Zakończenie rajdu przewidziane jest około godziny 17.00.

- Nie prowadzimy formalnych zapisów, ale szacujemy, że w przejeździe weźmie udział ok. 40-50 osób. Swój udział zapowiedział m.in. zastępca prezydenta Maciej Lisicki - mówi Piotr Krzemiński, jeden z organizatorów przejazdu.

Warto przypomnieć, że od dwóch lat pracownicy magistratu mają do dyspozycji również rowery służbowe, czyli 16 składanych bicykli - 15 tradycyjnych i jeden ze wspomaganiem elektrycznym. Rowery są wyposażone w antyprzebiciowe opony, zapięcie i torbę na dokumenty. Rower można  bardzo łatwo i szybko dopasować do wzrostu. Niska rama jest szczególnie wygodna dla pań, a w razie potrzeby, w ciągu kilkudziesięciu sekund rower można złożyć i na przykład wnieść do sali, w której odbywa się spotkanie.

11 rowerów dostępnych jest na zadaszonym parkingu przy ul. Nowe Ogrody, a pięć pozostałych w innych lokalizacjach UMG. Aby z nich korzystać, należy przejść szkolenie, aby nauczyć się składać rower i odpowiednio zabezpieczać go przed kradzieżą.

Koszt zakupu rowerów oraz budowy parkingu to blisko 60 tyś złotych. Fundusze na ten cel pochodziły z opłaty środowiskowej oraz realizowanego przez Referat Mobilności Aktywnej unijnego projektu CentralMeetbike. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.