Ty też możesz zatańczyć, nie znając kroków

0 0

Nie wiadomo jak się pojawił i kto jest pionierem. Harlem shake opanował wszystko i wszystkich

Jeszcze pamiętamy zdziwienie, które towarzyszyło oglądaniu teledysku koreańskiego wokalisty Psy. Właśnie on stworzył zakręcony taniec Gangnam style.

Teraz w sieci pojawił się zupełnie nowy taniec - Harlem shake. O ile w poprzednim można wyodrębnić kolejność kroków, tak tutaj całkowicie panuje styl dowolny.

Na początku krótkiego filmiku pojawia się osoba, która inicjuje taniec, lekko podrygując. Ludzie w tle nie zwracają na nią uwagi. Na znak „Do the Harlem shake!" uczestników zabawy ogarnia totalne szaleństwo. Są poprzebierani w komiczne stroje, podskakują, wykonują wygibasy. Każdy się stara na tyle, na ile potrafi. Wszystko trwa około 30 sekund.

Obecnie w sieci co minutę pojawia się nowa wersja tańca harlem shake. O własne wersje postarali się nawet pracownicy dużych firm.
Tworząc taki film, należy pamiętać, że to też wpływa na wizerunek firmy. Owszem, jest to forma zabawy, ale mogą się wiązać z nią poważne konsekwencje.

Przykładem tego, jak nie należy tworzyć filmików typu lipdub jest firma Orange. To wideo również śmieszy, ale w groteskowy sposób.


- Trudno stwierdzić, czy film lipdub jest dobrym sposobem zaprezentowania firmy. Nie rekomenduję tego, bo trudno ocenić, jaki odzew będzie miał taki film. Owszem, w pewnym stopniu jest to jakaś forma prezentacji marki, ale jednak jakby troszkę intelektualnie nienajlepsza. Nie poczułbym się dobrze w takiej firmie, jeśli zobaczyłbym, że ktoś traktuje mnie jak małpę. Łatwo przekroczyć granicę od bycia zabawnym do bycia śmiesznym - komentuje Szymon Sikorski, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relation.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.