Tu kupisz mieszkanie w cenie samochodu

Takie rzeczy dzieją się w Londynie. Najtańsze mieszkanie zostało tam sprzedane za 79 tysięcy funtów. Maleńkie studio jest usytuowane w londyńskiej dzielnicy Clapton.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tu kupisz mieszkanie w cenie samochodu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 sty 2016 13:23


"Ta nieruchomość jest unikalna na londyńskim rynku" - mówi agent nieruchomości, który sprzedawał mieszkanie. "Nie byłem zdziwiony zainteresowaniem, biorąc pod uwagę niski koszt i łatwy dojazd do City i West Endu" - dodaje.

Ogłoszenie opisywało ofertę jako rzadką okazję dla kupującego mieszkanie po raz pierwszy, dla kogoś kto wynajmuje mieszkania lub dla dojeżdżającego do pracy, który chętnie kupi małe mieszkanie w popularnej dzielnicy Londynu w cenie wyższej klasy samochodu.Uzgodniona cena jest mniejsza niż jedna piąta średniej ceny domu w stolicy Anglii i znacznie niższa niż 383 tysiące funtów, które zazwyczaj trzeba zapłacić w tej części Londynu.

Jednakże biorąc pod uwagę, że mieszkanie ma tylko 75 stóp kwadratowych (około 7 metrów), to jego cena za stopę kwadratową (ok. 0,09 metra kw.) wynosi ponad 1000 funtów. W innych częściach kraju za tę cenę można kupić dom jednorodzinny.

Nabywca ma zamiar wynajmować mieszkanie przez pół roku, a następnie mieszkać w nim przez pozostały czas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.