Thomas Sieniawski z Deutsche Post: Listonosz, który po godzinach zamienia się w klauna

0 0
Thomas Sieniawski z Deutsche Post: Listonosz, który po godzinach zamienia się w klauna
Thomas Sieniawski, listonosz Deutsche Post, który od ponad 29 lat wciela się w klauna Püppi /fot. mat.pras.

Niesienie uśmiechu to przesłanie, które przyświeca bezinteresownej działalności nietypowego listonosza z Niemiec.

Chińskie przysłowie głosi „gdy nie wiesz co podarować, podaruj uśmiech”. Uśmiech to międzynarodowy język świata, pomaga w codziennej komunikacji z ludźmi, ułatwia spontanicznie rozładować napięte sytuacje, nastraja pozytywnie do samego siebie i … jest terapią na smutek.

Thomas Sieniawski, który na co dzień mieszka w Niemczech i pracuje w Deutsche Post jako listonosz, w wolnym czasie wykonuje najzabawniejszy i najbardziej osobliwy zawód świata – zawód klauna.

Od ponad 29 lat wciela się w klauna Püppi

Jako klaun Thomas Sieniawski odwiedza szpitale, przedszkola i szkoły w różnych zakątkach świata, przenosząc dzieci oraz dorosłych do świata fantazji i zarażając ich uśmiechem. Jest jedynym klaunem, który 8 razy odwiedził Kosowo ze swoim programem artystycznym, a jego występy oglądało już ponad 3,5 mln ludzi na świecie.

Będąc listonoszem z zawodu, a w wolnym czasie klaunem, znajduje dodatkowo czas na działalność społeczną – jest również ratownikiem medycznym i od 29 lat członkiem Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Organizował pomoc humanitarną dla 11 krajów, w tym także dla mieszkańców Kosowa. Do tej pory za jego pośrednictwem przekazano 37 ton pomocy humanitarnej. Za ofiarność i niesienie bezinteresownej pomocy parokrotnie otrzymał publiczne wyróżnienia i został uhonorowany Federalnym Krzyżem Zasługi od prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Joachima Gaucka.

Najbardziej sympatyczny listonosz

Ten nietypowy listonosz w 2008 roku zdobył tytuł najbardziej sympatycznego listonosza w całych Niemczech. Co kilka lat odwiedza ze swoim programem również Polskę, przywożąc dla dzieci drobne prezenty i gadżety, pozyskane dzięki wsparciu prywatnych i instytucjonalnych darczyńców. Swoim poczuciem humoru i upominkami wsparł również najmłodszych podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Olsztyn 2010, 2013).

Dzień wolny od firmy na bycie klaunem

W prowadzeniu działalności charytatywnej wspiera go Deutsche Post z siedzibą w Bonn, która jest głównym sponsorem podejmowanych na rzecz dzieci akcji i inicjatyw. Według Thomasa Sieniawskiego w ten sposób Poczta Niemiecka przyczynia się do niesienia radości i uśmiechu dzieciom, które są naszą przyszłością.

Z Deutsche Post związany jest zawodowo od 33 lat, gdzie pracuje jako listonosz. W każdym tygodniu dysponuje jednym dniem wolnym, który przeznacza na działalność społeczną - występując z programem klauna w dziecięcych szpitalach w niemieckim mieście Hamm, gdzie mieszka.

Jego mottem życiowym jest wniesienie odrobiny radości i uśmiechu do naszego szarego życia. I od ponad 29 lat udowadnia, że jest to możliwe, używając wyłącznie międzynarodowego języka, uśmiechu.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.