Thomas Sieniawski z Deutsche Post: Listonosz, który po godzinach zamienia się w klauna

Niesienie uśmiechu to przesłanie, które przyświeca bezinteresownej działalności nietypowego listonosza z Niemiec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Thomas Sieniawski z Deutsche Post: Listonosz, który po godzinach zamienia się w klauna

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 cze 2015 16:37


Chińskie przysłowie głosi „gdy nie wiesz co podarować, podaruj uśmiech”. Uśmiech to międzynarodowy język świata, pomaga w codziennej komunikacji z ludźmi, ułatwia spontanicznie rozładować napięte sytuacje, nastraja pozytywnie do samego siebie i … jest terapią na smutek.

Thomas Sieniawski, który na co dzień mieszka w Niemczech i pracuje w Deutsche Post jako listonosz, w wolnym czasie wykonuje najzabawniejszy i najbardziej osobliwy zawód świata – zawód klauna.

Od ponad 29 lat wciela się w klauna Püppi

Jako klaun Thomas Sieniawski odwiedza szpitale, przedszkola i szkoły w różnych zakątkach świata, przenosząc dzieci oraz dorosłych do świata fantazji i zarażając ich uśmiechem. Jest jedynym klaunem, który 8 razy odwiedził Kosowo ze swoim programem artystycznym, a jego występy oglądało już ponad 3,5 mln ludzi na świecie.

Będąc listonoszem z zawodu, a w wolnym czasie klaunem, znajduje dodatkowo czas na działalność społeczną – jest również ratownikiem medycznym i od 29 lat członkiem Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Organizował pomoc humanitarną dla 11 krajów, w tym także dla mieszkańców Kosowa. Do tej pory za jego pośrednictwem przekazano 37 ton pomocy humanitarnej. Za ofiarność i niesienie bezinteresownej pomocy parokrotnie otrzymał publiczne wyróżnienia i został uhonorowany Federalnym Krzyżem Zasługi od prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Joachima Gaucka.

Najbardziej sympatyczny listonosz

Ten nietypowy listonosz w 2008 roku zdobył tytuł najbardziej sympatycznego listonosza w całych Niemczech. Co kilka lat odwiedza ze swoim programem również Polskę, przywożąc dla dzieci drobne prezenty i gadżety, pozyskane dzięki wsparciu prywatnych i instytucjonalnych darczyńców. Swoim poczuciem humoru i upominkami wsparł również najmłodszych podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Olsztyn 2010, 2013).

Dzień wolny od firmy na bycie klaunem

W prowadzeniu działalności charytatywnej wspiera go Deutsche Post z siedzibą w Bonn, która jest głównym sponsorem podejmowanych na rzecz dzieci akcji i inicjatyw. Według Thomasa Sieniawskiego w ten sposób Poczta Niemiecka przyczynia się do niesienia radości i uśmiechu dzieciom, które są naszą przyszłością.

Z Deutsche Post związany jest zawodowo od 33 lat, gdzie pracuje jako listonosz. W każdym tygodniu dysponuje jednym dniem wolnym, który przeznacza na działalność społeczną - występując z programem klauna w dziecięcych szpitalach w niemieckim mieście Hamm, gdzie mieszka.

Jego mottem życiowym jest wniesienie odrobiny radości i uśmiechu do naszego szarego życia. I od ponad 29 lat udowadnia, że jest to możliwe, używając wyłącznie międzynarodowego języka, uśmiechu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.