Te zawody dają szczęście i całkiem sporo kasy

0 0
Te zawody dają szczęście i całkiem sporo kasy

"Czy twoja praca czyni świat lepszym?" - na takie pytanie odpowiadali respondenci firmy PayScale, która stworzyła ranking profesji, niosących ze sobą i szczęście, i pieniądze.

Pierwszą piątkę najbardziej zadwolonych tworzą sami lekarze: neurochirurdzy, anestezjolodzy, dermatolodzy, ginekolodzy i torakochirurdzy (specjaliści od zabiegów operacyjnych w obrębie klatki piersiowej). Ich zarobki wahają się między 199,7 tys. dolarów rocznie, a 381,5 tys. Najwięcej zarabia najbardziej zadowolony, czyli neurochirurg.

Wśród przedstawicieli zawodów, u których procent zadowolenia wynosił równe 100 proc. znaleźli się agenci służb specjalnych (roczny zarobek w wysokości 129,4 tys. dolarów, a w rankingu miejsce 6.), kierownicy budowy (122,3 tys. dolarów rocznie i miejsce 8. w rankingu) i dowódca strażaków (75,3 tys. dolarów, miejsce 14.).

Prezesi zarządu znaleźli się w rankingu PayScale na miejscu 7. (poziom zadowolenia: 82 proc., roczne wynagrodzenie: 155,5 tys. dolarów). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: pilot doświadczalny na miejscu 9. (zadowolenie 91 proc., zarobki: 121,9 tys. dolarów rocznie) i dyrektor szpitala na miejscu 10. (zadowolenie 89 proc., zarobki: 97,2 tys. dolarów rocznie). Na miejscu jedenastym uplasował się farmaceuta, z rocznym dochodem 110,8 tys. dolarów, tuż za nim położna zarabiająca 85,2 tys. dolarów rocznie.

W "20" najszęśliwszych i najlepiej zarabiających jest też wątek z branży HR. Na miejscu trzynastym - uwaga - jest dyrektor personalny ze 122,2 tys. dolarów zarabianymi każdego roku (i ponadprzeciętnym zadowolenie z zajmowanego stanowiska).

Na miejscu 14. pojawił się wspomniany już dowódca strażaków. Na zadowolenie z wykonywanej pracy nie narzeka również geolog naftowy (miejsce 15. i roczny dochód w wysokości 109,4 tys. dolarów), weterynarz (miejsce 16. i 73,5 tys. dolarów rocznie), a także oficer policji (73,3 tys. dolarów rocznie).

Ranking zamknęli: logopeda na miejscu 18. z rocznym wynagrodzeniem w wysokości 65,3 tys. dolarów, epidemiolog (miejsce 19. i 63,5 tys. dolarów rocznie) oraz reataurator zarabiający każdego roku 65,7 tys. dolarów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.