Te firmy nie tylko nie są przeciw, ale nawet za... oglądaniem Mundialu w pracy

- Zamiast odwodzić ludzi od oglądania meczów w czasie pracy, lepiej im na to pozwolić - ich produktywność przed, jak i po meczu, będzie zdecydowanie większa - twierdzi John Challenger, szef firmy konsultingowej Challenger Gray & Christmas.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Te firmy nie tylko nie są przeciw, ale nawet za... oglądaniem Mundialu w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 cze 2014 13:03


Zdaniem Challengera, wspólne oglądanie meczów to okazja do zacieśnienia relacji i zbudowania bardziej zgranego zespołu. Dlatego jego pracownicy mają do dyspozycji ekrany o wysokości 4m, na których mogą śledzić rozgrywki - informuje "Bloomberg".

Nawet Codelco, największy na świecie producent miedzi zainstalował telebimy w swojej siedzibie i na zewnątrz kopalni w Santiago, pośrodku pustyni. Firma zachęca też pracowników do śledzenia rozgrywek mistrzostw świata.

Wielu pracodawców poszło o krok dalej. Np. pracownicy General Motors w Brazylii otrzymują dzień wolnego w dniu, w których mecze rozgrywa reprezentacja Brazylii. Takiego szczęścia nie mają jednak już pracownicy GM pracujący w amerykańskich biurach.

- Powiedziałem swoim pracownikom, że Puchar Świata nie opłaci ich pensji. Jeśli chcesz odejść od biurka, żeby obejrzeć mecz, w tym czasie ktoś inny może podebrać ci twoją sprzedaż - uprzedził swoich pracowników Brian Summers, menedżer sprzedaży w GM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.