Te firmy nie tylko nie są przeciw, ale nawet za... oglądaniem Mundialu w pracy

0 0
Te firmy nie tylko nie są przeciw, ale nawet za... oglądaniem Mundialu w pracy

- Zamiast odwodzić ludzi od oglądania meczów w czasie pracy, lepiej im na to pozwolić - ich produktywność przed, jak i po meczu, będzie zdecydowanie większa - twierdzi John Challenger, szef firmy konsultingowej Challenger Gray & Christmas.

Zdaniem Challengera, wspólne oglądanie meczów to okazja do zacieśnienia relacji i zbudowania bardziej zgranego zespołu. Dlatego jego pracownicy mają do dyspozycji ekrany o wysokości 4m, na których mogą śledzić rozgrywki - informuje "Bloomberg".

Nawet Codelco, największy na świecie producent miedzi zainstalował telebimy w swojej siedzibie i na zewnątrz kopalni w Santiago, pośrodku pustyni. Firma zachęca też pracowników do śledzenia rozgrywek mistrzostw świata.

Wielu pracodawców poszło o krok dalej. Np. pracownicy General Motors w Brazylii otrzymują dzień wolnego w dniu, w których mecze rozgrywa reprezentacja Brazylii. Takiego szczęścia nie mają jednak już pracownicy GM pracujący w amerykańskich biurach.

- Powiedziałem swoim pracownikom, że Puchar Świata nie opłaci ich pensji. Jeśli chcesz odejść od biurka, żeby obejrzeć mecz, w tym czasie ktoś inny może podebrać ci twoją sprzedaż - uprzedził swoich pracowników Brian Summers, menedżer sprzedaży w GM.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.