T-mobile obraża Polaków? Pokazali nas jako złodziei i oszustów

Ambasada RP  zaprotestowała przeciwko obrażaniu Polaków w czeskiej reklamie. Chodzi o spot jednego z operatorów komórkowych, który prezentuje Polaków jako złodziei i oszustów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

T-mobile obraża Polaków? Pokazali nas jako złodziei i oszustów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 gru 2014 19:47


- Reklama telewizyjna "T-mobile - w naszej klasie jest najlepiej: klasa na nartach" była dla mnie przykrym zaskoczeniem. Stanowczo protestuję przeciwko takim połączeniom, które w sposób uproszczony i skandalizujący prezentują Polaków - napisała ambasador RP w Pradze, Grażyna Bernatowicz w liście do prezesa spółki T-Mobile Czechy, Milana Vasziny.

Czytaj też: Żeby przyciągnąć najlepszych trzeba się dziś wysilić. Zwykłe ogłoszenie o pracę nie wystarczy

W liście ambasador Bernatowicz ostro krytykuje produkcję tego spotu. - Jestem przekonana, że jest on niezgodny z wszelkimi zasadami reklamy, etyki medialnej i dobrego smaku, ale przede wszystkim szkodzi dobrym relacjom polsko-czeskim, które wiele osób po obu stronach granicy stara się budować - stwierdziła.

Jednocześnie ambasador zażądała natychmiastowego zdjęcia reklamy z ramówki telewizyjnej i usunięcia jej z portali społecznościowych.

W spocie T-Mobile jeden z narciarzy po przekroczeniu czeskiej granicy trafia na przebranego za drzewo Polaka, który okazuje się być obwoźnym handlarzem sprzedającym różnego rodzaju buble.

Czytaj też: Pracownik klnie i obraża szefa. Zwolnić go, czy wysłuchać?

Po krótkiej wymianie zdań w łamanej polszczyźnie narciarz wymienia u polskiego handlarza telefon na nowy, który natychmiast się psuje. W tym czasie Polak znika i nie można już wycofać się z tej transakcji, a lektorka przekonuje, że rozsądniejsze będzie skorzystanie z usług operatora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.