Szympans Zac pracował w barze nocnym, a Charles w cyrku. Jak skończyli?

W USA na czarnym rynku małego szympansa można kupić za pięćdziesiąt dolarów. Dla niektórych zwierzęta to dobrzy pracownicy. Nie narzekają, choć czasem bywają nieposłuszni. Wszystko jednak ma swoje granice…
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szympans Zac pracował w barze nocnym, a Charles w cyrku. Jak skończyli?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 sie 2014 11:58


Serwis Iwoman.pl opisuje historię szympansów, które trafiły do ośrodka w Nelspruit. Kiedyś pracowały, dzisiaj ponoszą tego skutki.

W schronisku w RPA każdy z przebywających tam szympansów ma swoją historię. Zac razem z szympansicą Guidą pracowali wcześniej w nocnym klubie. Obje były przymocowani do drzewa za pomocą łańcuchów, a klienci lokalu mogli się zabawić podając im alkohol i narkotyki. W efekcie Zac, gdy trafił do schroniska był niedożywiony, prawie nie miał futra i miał problem z alkoholem.

Z kolei Cozy najpierw pracował w laboratorium, gdzie testowano na nim leki. Później trafił do Cyganki. Wtedy na życie zarabiał pozując do zdjęć. Właścicielka zdecydowanie nie była zwolenniczką nagród. Stosowała system kija (a czasem łyżki), którym niejednokrotnie dostawał, gdy nie był posłuszny.

Charles natomiast występował w cyrku. Do czasu. Pewnego dnia uderzył właściciela, a ten w odwecie wybił mu wszystkie zęby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.