Szwedzka firma wszczepiła swoim pracownikom czipy

0 0
Szwedzka firma wszczepiła swoim pracownikom czipy
Fot. fotolia

Szwedzka firma Epicenter postanowiła wszczepiać swoim pracownikom czipy. Dzięki nim mogą otwierać drzwi, obsługiwać sprzęt biurowy, czy też zalogować się do komputera.

Pracownicy firmy Epicenter nie muszą korzystać z tradycyjnej karty, by otworzyć drzwi. By zrobić kserokopię dokumentu, wystarczy że machną ręką. Nie muszą też wpisywać haseł, by zalogować się na laptopie.

Podczas spotkań służbowych nie rozdają wizytówek, tylko zbliżają rękę z czipem do telefonu, a ich dane zostają skopiowane. W przyszłości dzięki tej technologii pracownicy będą mogli także zapłacić za rachunek w biurowej kawiarni.

A wszystko to za sprawą czipa wielkości ziarnka ryżu, który został wszczepiony do ręki. Reporter BBC postanowił sprawdzić, jak to działa. Zabieg wykonał tatuażysta.

- Najpierw masował skórę między kciukiem i palcem wskazującym oraz wtarł środek dezynfekujący. Kazał mi wziąć głęboki oddech, gdy będzie wstawiać czipa. Nastąpiła chwila bólu - nie gorsza niż zwykły zastrzyk. Na koniec tatuażysta przykleił plaster - opowiada reporter.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Tego jeszcze nie było. Czip zamiast smyczy. Czy ci pracownicy powariowali żeby się na to godzić?
 • George Orwell był chyba prorokiem - w książce p.t. "Rok 1984", której pierwsze wydanie było w 1949 przewidział przyszłość...
 • naiwnośc ludzi nie zna granic

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.