Szef firmy Google na audiencji u papieża Franciszka

W piątek (15 stycznia) doszło do wyjątkowego spotkania. Papież Franciszek przyjął na audiencji szefa amerykańskiej firmy Google Erica Schmidta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef firmy Google na audiencji u papieża Franciszka

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

15 sty 2016 14:12


Franciszek nie korzysta w ogóle z internetu i, jak sam przyznał, nie zna się na komputerze, ale jest obecny w sieci. Jego profil na Twitterze obserwuje ponad 26 milionów osób.

Papież nie szczędzi słów krytyki pod adresem wielkich koncernów, ale i dostrzega wartość oraz znaczenie nowych technologii.

W przesłaniu na Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu w 2014 roku papież napisał, że internet może zaoferować możliwości dialogu i solidarności między ludźmi. „To dobra rzecz, to dar Boga” - podkreślił.

Papież zwrócił zarazem uwagę na to, że obecna prędkość informacji przekracza ludzkie możliwości refleksji i oceny. Ta forma komunikacji, stwierdził, może pomóc w rozwoju, ale może też wywoływać dezorientację i prowadzić do izolacji.

Schmidt, przypomina się przy okazji tej całkowitej prywatnej audiencji w Watykanie, napisał wraz z jednym ze swych współpracowników Jaredem Cohenem książkę na temat nowej ery cyfrowej i jej wpływu na przyszłość ludzi, narodów i biznesu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.