Szef Facebooka został ojcem. Większość udziałów przekaże fundacji

0 0
Szef Facebooka został ojcem. Większość udziałów przekaże fundacji
Mark Zuckerberg opublikował na Facebooku zdjęcie z żoną i córką. /Fot. Facebook

We wtorek, 1 grudnia założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan ogłosili narodziny swojego pierwszego dziecka. Zapowiedzieli też przekazanie 99 proc. swoich udziałów w Facebooku na rzecz Chan Zuckerberg Initiative - ich nowej fundacji.

Para opublikowała na Facebooku "List do naszej córki, Max", w którym wspólnie napisała, że oboje są szczęśliwi z powodu narodzin córki. Do postu dołączyli wspólne zdjęcie całej trójki.

Jak wynika z listu, Chan Zuckerberg Initiative ma namawiać ludzi z całego świata, by zwiększali ludzki potencjał i promowali wśród przyszłych pokoleń równość wszystkich dzieci.

Właśnie na rzecz tej misji mają zostać przekazane środki z udziałów pary w Facebooku, które obecnie warte są ok. 45 mld dolarów.

- Wiemy, że to niewielki wkład w porównaniu do wszystkich zasobów i talentów tych, którzy już teraz pracują nad tym problemem. Ale chcemy robić, co możemy, pracując u boku wielu innych ludzi - napisała para.

Zuckerberg zapowiadał w listopadzie, że po narodzinach córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Zmieniał też zasady udzielania urlopów rodzicielskich pracownikom firmy. Każdy z nich, niezależnie od płci i kraju, będzie mógł skorzystać z czteromiesięcznego, płatnego urlopu rodzicielskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.