Święta bez myślenia o pracy? Oto jak to zrobić

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas rodzinnych spotkań, ale także długo wyczekiwanego odpoczynku od całorocznych obowiązków zawodowych. Co zrobić, aby nie wpaść w pułapkę myślenia o pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Święta bez myślenia o pracy? Oto jak to zrobić

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 gru 2014 11:16


Odpoczynek nie tylko w okresie świątecznym to świadome korzystanie z czasu wolnego oraz nabranie dystansu do zadań i problemów zawodowych. Zamiast nerwowego sprawdzania skrzynki mailowej czy myślenia o czekających projektach, warto zrelaksować się i poddać atmosferze Świąt - z korzyścią dla siebie i bliskich.

Czytaj też: Więcej nerwów, niż radości. Stresujące święta Polaków

Na pewno pomoże w tym wyłączenie służbowego telefonu. Taką samą zasadę warto przyjąć również w kwestii sprawdzania firmowej skrzynki mailowej. To wszystko może zaczekać do powrotu do biura.

Naucz się odpoczywać

Zamiast rozmów o pracy, żalenia się na szefa, wspominania i przeżywania sytuacji biurowych - podczas świąt lepiej skupić się na takich formach wypoczynku, które sprawiają największą przyjemność, a przy stole nie dyskutować o sprawach zawodowych.

Czytaj też: Odreagowanie i reset - warunki udanego urlopu

- Pamiętaj, że rozmowa o twoich problemach przypomina o pracy nie tylko tobie, ale i rozmówcy. Nie wyrzucaj więc frustracji na forum rodzinnym - zachęca Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Pomyśl o przyszłości

Zamiast szukania pracy lub pisania nowego CV i listu motywacyjnego, wykorzystaj koniec roku na przeanalizowanie sytuacji zawodowej, w której się znajdujesz obecnie i gdzie chciałbyś się znaleźć w przyszłości. Zastanów się, jak dalej widzisz swoją karierę.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zmiana pracodawcy lub czy wystarczy ci zmiana działu. Może warto rozważyć obranie innej ścieżki kariery i spróbować swoich sił w innej branży?

- Pomyśl, jakie kompetencje chciałbyś rozwijać i jak możesz zainwestować w swój rozwój. Tego typu refleksje i podsumowania, dokonane na spokojnie, na pewno pomogą ci podjąć właściwe decyzje. Jeśli musisz więc myśleć o pracy, to tylko konstruktywnie tak, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.