Świąteczne tradycje pracowników z różnych stron świata

Sam okres świąteczny w wielu krajach przebiega podobnie. Jednak są pewne nowe zwyczaje, które mogą wydawać się dla wielu narodów co najmniej dziwne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świąteczne tradycje pracowników z różnych stron świata

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 gru 2015 18:27


Większość tradycji związanych ze świętami rozwinęło się bardzo dawno. Jednak są też nowoczesne zwyczaje, które stały się lokalnymi tradycjami świątecznymi sprawiającymi, że święta w różnych zakątkach świata są jeszcze bardziej magiczne.

Szwecja

Do szwedzkiej tradycji należy wspólne oglądanie w telewizji świątecznych bajek Disneya dzień przed Bożym Narodzeniem o godzinie trzeciej po południu. Ta tradycja trwa od 1960 roku, kiedy to pierwszy raz wyemitowany został ten program.

– To było bardzo ważne dla całych rodzin, a w szczególności dla dzieci, które nie miały więcej okazji do oglądania kreskówek – mówi Charlotta Falk pochodząca ze Szwecji, dyrektor PR w Education First, firmie specjalizującej się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych.

Francja

– Francuskim zwyczajem jest, aby rozpocząć Boże Narodzenie od szampana aperitif, który pobudza apetyt. Następnie zajadamy się pasztetem strasburskim (Foie Gras) i ostrygami – opowiada Elodie Mura z Education First we Francji.

Podczas deseru na francuskich stołach nie może zabraknąć także bożonarodzeniowego polana (Bûche de Noël), czyli popularnej, francuskiej rolady świątecznej, która przypomina pień drzewa. Jest to biszkoptowa rolada oblana czekoladowym kremem.

Meksyk

– Kiedy zbliżają się święta Bożego narodzenia główna uwaga skupia się na imprezie Posadas. Wspólnie z sąsiadami, przyjaciółmi i rodzinami zbieramy się i świętujemy – mówi Daniel Molina z Education First w Meksyku.

Meksykanie przez dwanaście dni poprzedzających święta świętują, tańczą, jedzą i śpiewają. Najbardziej charakterystyczna dla tego wydarzenia jest pinata, czyli zabawa polegająca na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej.

Wielka Brytania

– Główną tradycją związaną ze Świętami w Wielkiej Brytanii jest „Christmascracker” – podarunek owinięty w kolorowe bibuły. Wewnątrz znajdują się papierowa korona, drobna zabawka oraz karteczka z żartem.To jest bardzo uroczysty zwyczaj, który jest częścią wielu obchodów świątecznych – w domu, w pracy, u przyjaciół – przyznaje Simon Farnswroth z Education First w Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.