Sowołow, Kulczyk, Czarnecki, Solorz-Żak. Kto najbogatszy?

0 0
Sowołow, Kulczyk, Czarnecki, Solorz-Żak. Kto najbogatszy?
Dominika i Sebastian Kulczyk (Fot. Mat. pras./Facebook)

Magazyn "Forbes" opublikował najnowszą listę stu najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce pojawiły się nowe nazwiska. Kto zamyka, a kto otwiera tegoroczne Top 10?

Na dziesiąte miejsce z dwudziestego awansowali twórcy Solaris Bus & Coach - Solange i Krzysztof Olszewscy z majątkiem w wysokości 1,39 mld zł. Z jedenastej na dziewiątą pozycję wspiął się Antoni Ptak, który stworzył Centrum Handlowe Ptak w Rzgowie. Jego majątek to 1,5 mld zł. Zaraz za nim jest Jarosław Pawluk, założyciel i prezes grupy Track Tec (1,6 mld zł).

Siódme miejsce należy do trójki braci, którzy są współwłaścicielami produkującej leki spółki Aflofarm z Pabianic - Jacek, Wojciech i Tomasz Furmanowie. Ich majątek oszacowano na 1,61 mld zł. Co ciekawe, jeszcze rok temu nie było ich na liście.

Czytaj też: Najbogatsi Niemcy i Polacy. Jak duże są dysproporcje?

O połowę zmniejszył się majątek Leszka Czarneckiego, twórcy grupy Getin Holding (z 5 mld zł sprzed roku na 2,14 mld zł). W związku z tym spadł z czwartej pozycji na szóstą. Jerzy Starak i Anna Woźniak Starak kontrolują polską firmę farmaceutyczną Polpharma, a z majątkiem w wysokości 2,9 mld zajęli piąte miejsce w rankingu.

Na czwartą pozycję awansował Dariusz Miłek, twórca CCC z 3,55 mld zł w portfelu. Na trzecim miejscu – podobnie jak w ubiegłym roku – jest Michał Sołowow z majątkiem w wysokości 9,2 mld zł. W jego dorobku inwestycyjnym znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek czy Rovese.

Druga pozycja pozostała również bez zmian - należy do Zygmunta Solorza-Żaka, twórcy Polsatu (9,9 mld zł). Na pierwszym miejscu znalazło się rodzeństwo - Dominika i Sebastian Kulczyk (15,9 mld zł). Od wielu lat pozycja lidera należała do Jana Kulczyka, który zmarł w lipcu 2015 roku w Wiedniu. Jego majątek oszacowano w zeszłym roku na 15,1 mld zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Młody Kulczyk zajął miejsce ojca, widać że dobrze mu idzie i firma dalej się rozwija

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.