Solidarność chce pozwać Czesława Mozila... Za co?

W najnowszym teledysku Czesława Mozila pojawił się znaczek Solidarności. Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność", chce pozować go do sądu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidarność chce pozwać Czesława Mozila... Za co?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 paź 2014 10:59


Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" zwraca się do Czesława Mozela na Twitterze: „Panie Mozil spotkamy się w sądzie za wykorzystanie bez zgody znaczka ,,S"”. Chodzi o najnowszy teledysk piosenkarza "Nienawidzę cię Polsko”, w którym na ciemnej kamizelce mężczyzny jest przypięty m.in. znaczek Solidarności.

Czytaj też: NSZZ Solidarność: Głównym źródłem zatrudnienia w Polsce jest przemysł

Czy aby na pewno sprawa dotyczy tylko wykorzystania wizerunku Solidarności, czy może związkowcom nie spodobały się słowa piosenki: „Nienawidzę cię, Polsko, na to nic nie poradzę. Nienawidzę cię, Polsko, bo nade mną masz władzę”?

Sprawę skomentował Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ Solidarność, który w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podkreśla, że chodzi tylko i wyłącznie o pojawiający się na kamizelce znaczek „S”.

Czytaj też: Założyli związek zawodowy "Solidarność" i od razu stracili pracę

- W ogóle nie wchodzimy w kwestie artystyczne tego teledysku. Wykorzystano w nim bez naszej zgody naszą własność, nasze logo. To tak jakbyśmy do którejś z naszych kampanii wykorzystali utwór pana Mozila. To jest zwykła kradzież - mówi.

Lewandowski wyjaśnia dla "GW", że sprawa trafi do sądu, chyba że Czesław Mozil usunie szybciej logo z teledysku i przeprosi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.