ŚDM: Trwają szkolenia wolontariuszy

• W Krakowie trwają szkolenia wolontariuszy, którzy w czasie ŚDM będą pomagać pielgrzymom.
• Dowiedzą się, jak reagować w sytuacjach trudnych - np. związanych z paniką w tłumie lub zaginięciem osób - oraz związanych ze zdrowiem.
• Wszystko po to, by umieli i nie bali się reagować - mówi koordynatorka departamentu wolontariatu KO ŚDM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ŚDM: Trwają szkolenia wolontariuszy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lip 2016 9:52


Szkolenia potrwają do soboty (23 lipca). Prowadzą je: policjanci, funkcjonariusze ABW, pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Urzędu Wojewódzkiego, PZU oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego.

- Wolontariusze dowiedzą się przede wszystkim, jak reagować w sytuacjach trudnych związanych z paniką w tłumie, zaginięciem osób, zagubionym lub pozostawionym bagażem i w sytuacjach związanych ze zdrowiem - przeziębieniem, zasłabnięciem. Wszystko po to, żeby umieli i nie bali się zareagować - mówiła Katarzyna Kucik, koordynator departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

- Wolontariusze dostaną też pełen pakiet wiedzy o Światowych Dni Młodzieży: programie i organizacji tego wydarzenia - dodała.

Od poniedziałku (18 lipca) równolegle odbywają się szkolenia w Centrum Kongresowym ICE Kraków i Auditorium Maximum dla grupy blisko 1,8 tys. wolontariuszy informacyjnych oraz dla wolontariuszy, którzy na co dzień mieszkają, studiują i pracują w Krakowie.

Podczas ŚDM wolontariusze mają być wszędzie tam, gdzie pielgrzymi: w parafiach, w miejscach głoszenia katechez, Festiwalu Młodych oraz wydarzeń centralnych, na dworcach i lotniskach, w punktach informacyjnych.

Każdy z wolontariuszy będzie ubrany w niebieską koszulkę z literą V. Będzie miał też identyfikator ze zdjęciem. Część z nich będzie wyposażona w specjalne duże gąbki w kształcie dłoni, dzięki którym po podniesieniu ręki będą doskonale widoczni w tłumie. Część wolontariuszy będzie stała przy stoiskach informacyjnych w kolorze niebieskim z logo ŚDM, Krakowa i Małopolski. Pielgrzymi będą mogli uzyskać tam informacje o programie ŚDM, miejscach wydarzeń centralnych, lokalizacji stref gastronomicznych, transporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.