Samozadowolenie pracowników obniża poziom bezpieczeństwa IT

Rosnące ryzyko zagrożeniami IT w polskich firmach w dużej mierze wynika z postawy pracowników. 83 proc. nie zdaje sobie sprawy z nowych zagrożeń, 57 proc. lekceważy reguły polityki bezpieczeństwa, 30 proc. nawet nie wie, że taka polityka istnieje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samozadowolenie pracowników obniża poziom bezpieczeństwa IT

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

10 paź 2014 19:11


Bez nowych strategii i polityk bezpieczeństwa koncentrujących się na wszystkich źródłach zagrożeń polskie przedsiębiorstwa mogą mieć problem z niebezpieczeństwami ataków sieciowych. W dużej mierze potrzebne jest uświadamianie pracowników, żyjących w przekonaniu, że nic szczególnego im nie grozi.

Czytaj też: Hakerzy atakują firmy. Sekretarki i asystenci zarządów powinni mieć się na baczności

Najnowszy raport Cisco określa takie postawy jako „kulturę samozadowolenia”. Problemy widać jak na dłoni: 83 proc. ankietowanych nie zdaje sobie sprawy z istnienia nowych, poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, 55 proc. uważa, że sposób zachowania się pracowników jest jednym z dwóch największych zagrożeń dla bezpieczeństwa danych i ustępuje tylko zagrożeniom ze strony zorganizowanych grup cyberprzestępczych, także 55 proc. sądzi, że w ich firmie funkcjonuje polityka bezpieczeństwa, ale aż 30 proc. przyznaje, że nic nie wie na ten temat.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.