Samotni Koreańczycy wynajmują je na kilka godzin, ale też i na dłużej

Pracownicy biurowi w Korei Południowej, gdy czują się samotni - wynajmują... psy. To coraz popularniejsze zjawisko w tym azjatyckim kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samotni Koreańczycy wynajmują je na kilka godzin, ale też i na dłużej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 mar 2013 14:00


Jak pisze agencja EFE wynajęcie psa na tydzień kosztuje 70 tys. wonów (ok. 50 euro). Za trzy dni trzeba zapłacić 50 tys. wonów (ok. 35 euro), a dla szczególnie zajętych istnieje możliwość spędzenia godziny z yorkshire terrierem albo cocker-spanielem za 10 tys. wonów (ok. 7 euro).

- Biznes wynajmowania psów ma uszczęśliwić samotnych. W Korei Południowej jest 5 milionów osób, które mieszkają same - powiedział właściciel firmy Domino World, zajmującej się wynajmowaniem zwierząt, Park Dzung Hwan.

Według niego zapotrzebowanie na takie usługi jest coraz większe, a wśród klientów są, oprócz seulskich pracowników biurowych, producenci, którzy potrzebują zwierząt do reklamy albo filmu, oraz młodzi ludzie chcący zrobić swoim partnerom oryginalną niespodziankę.

Wynajmowanie psów cieszy się także popularnością wśród obcokrajowców, którzy przez krótki czas studiują albo pracują w Korei Południowej, przez co nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zwierząt.

Zdaniem krytyków częste zmiany otoczenia wpływają negatywnie na psychikę psów. - Kiedy dziecko nieustannie zmienia miejsce zamieszkania, doświadcza stresu i przestaje być zdolne do odnalezienia się w nowym otoczeniu. Tak samo dzieje się z psami - powiedziała rzeczniczka prasowa grupy KARA, walczącej o prawa zwierząt.

Właściciel Domino World broni się mówiąc, że jego psy są tak samo szczęśliwe jak klienci, którzy spędzają czas w ich towarzystwie. - Tych, którzy krytykują taką działalność, chciałbym spytać czy nie uważają, że prawdziwym nadużyciem jest jedzenie psów? - dodaje Park. W Korei Południowej w wielu restauracjach podaje się mięso tych zwierząt.

Mieszkańcy Korei Południowej należą do osób spędzających najwięcej czasu w pracy. Jak wynika z danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2011 roku, jest to średnio 44 godziny tygodniowo przy jedynie 14 dniach wolnych w ciągu roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.